MEHMET KIYIKSAN’DAN ‘’AŞURE” ETKİNLİĞİ

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Yerel seçimlere 10 ay kalmasına rağmen 3 ay önce Belediye Meclis üyesi aday adaylığını yüzlerce kişinin katılımıyla açıklayan Mehmet Kıyıksan, organize ettiği ‘’Aşure’’ etkinliğiyle sevenleriyle bir araya  gelerek dost imrendirdi.

Seyhan ilçesi Emek Mahallesi Kapalı Semt Pazarında organize edilen ‘’Aşure’’ etkinliğine yüzlerce katılımcının yanı sıra; Seyhan Belediye Meclis üyesi ve Kayserililer Derneği Başkanı Uğur Büyükkantarcı, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Adana Şube Başkanı Saim Yılmaz, önceki dönem milletvekili İbrahim Özdiş, Ç.Ü. Balcalı Hastanesi eski Baş Müdürü Ali Önal, Çukobirlik Emeklileri Derneği Başkanı Mustafa Kastalmış da katıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Seyhan Belediye Meclis üyesi aday adayı Mehmet Kıyıksan,’’dostlarımızla birlikte Yas-ı Matem ayının anlam ve önemine uygun olarak hem Kerbela’da şehit olan canlarımız adına dualarımızı okuduk hem de birlik, beraberlik, bolluk ve bereket anlamına gelen aşure lokmamızı canlarımızla birlikte pay ettik. Aşure yapımımıza ortak olan, pay eden ve bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayan canlarımıza, deyişleriyle bizleri mest eden Ozan Turabi Kaya’ya ve sevgili dostlarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca desek ve katkılarından ötürü de Dostlar Gurubuma şükranlarımı sunuyorum ’’ dedi.

‘’Aşure’’ etkinliği çok samimi ve sıcak bir ortamda geçerken etkinliğe katılanlar, organizasyonu gerçekleştiren Seyhan Belediye Meclis üyesi aday adayı Mehmet Kıyıksan’a  teşekkür etti ve  böylesine anlamlı günde dostlarla birlikte olmanın hazzını yaşadıklarını söylediler.

 

Bunları da Okuyabilirsiniz

Ceyhan Belediyesi Kenti Bayrama Hazırlıyor

Ceyhan Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kent genelindeki park ve yeşil alanlarda bakım onarım çalışmalarını …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir