Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘sabır’ tepkisi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, artan açlık, yoksulluk ve işsizlikle ilgili çözüm üretmek yerine halka ‘sabır’ tavsiye eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki gösterdi. Artan enflasyon ve fahiş zamlarla halka sürekli açlık ve yoksulluk dayatıldığına dikkat çeken Barut, tüm zamların geri çekilmesini istedi.  AKP’nin tam olarak zam iktidarı olduğuna işaret eden Barut, “Zam iktidar bilsin ki kimse kendileri gibi sefa sürmüyor. Halka sabır tavsiye edeceğinize biraz siz Saraylardan ve çoklu maaşlarınızdan vazgeçin. Artık çekin ellerinizi halkın cebinden. Bir kez daha zamların geri çekilmesini, maaşı ve ücreti eriyen insanlarımızın kaybının telafi edilmesini istiyoruz” dedi.

“BİRAZ DA SİZ SABREDİN”

Türkiye’de artan açlık, yoksulluk ve işsizlik nedeniyle halkın derin bir bunalıma girdiğini ifade ederek yükselen döviz kurları, artan enflasyon ve iğneden ipliğe her şeye gelen zamlara tepki gösteren CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, “Zam iktidarı AKP, insanlarımıza açlık ve yoksulluk, işsizlik ve sefalet dayatıyor, nefes almalarına izin vermiyor. Mazottan elektriğe, sudan ekmeğe, undan şekere her şeye bitmeksizin zam geliyor. İnim inim inleyen insanlarımız derdine derman arıyor ama iktidar oralı bile olmazken sadece sabır tavsiye ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, neden olduğu sorunları çözmek yerine sabır tavsiyesiyle işi geçiştirmeye çalışıyor. İnsafsızlar, biraz da siz sabredin. Uçan, yüzen, yazlık, kışlık tüm saraylardan çıkıp çoklu maaşlarınızdan vazgeçin” diye konuştu.

“YURTTAŞ BORÇ BATAĞINDA”

Artan enflasyon ve fahiş zamların maaşları kuşa çevirdiğine değinerek yurttaşların borç batağına saplandığını bildiren Ayhan Barut, şunları kaydetti;
“Yüksek enflasyon toplumda açlık, yoksulluk, zam, sefalet dalgasını büyütürken sorunları daha da derinleştiriyor. Saray iktidarı gün geçmiyor ki yeni bir soruna imza atıp var olan dertleri büyütmesin. İnsanlarımızın ekmeğini çaldılar, zamlarla ceplerini boşalttılar, yetmedi ocağına incir ağacı diktiler. İcra dairelerinde bekleyen dosya sayısı 22 milyona dayandı. Tüm bunların sorumlusu kendileri değilmiş gibi çözüm üretmek yerine sabır telkin ediyorlar. Bir an önce tüm zamların geri çekilmesini, maaşı ve ücreti eriyen insanlarımızın kaybının telafi edilmesini istiyoruz. Açlık ve yoksulluk dayatılan emeklilerden sefalete mahkum edilen tüm insanlarımıza kadar herkes için insanca yaşam istiyoruz.”

Bunları da Okuyabilirsiniz

“TMO çiftçinin yanında durmadı”

CHP Niğde Milletvekili ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer,  TMO tarafından makarnalık …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir