SEYHAN BELEDİYESİ TÜM OLANAKLARIYLA DEPREMZEDELERİN YANINDA

Kahramanmaraş Pazarcık’ta meydana gelen depremin yaraları, dayanışma ve yardımlaşmayla sarılıyor. Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın talimatıyla depremin hemen ardından tüm birimleriyle teyakkuza geçen Seyhan Belediyesi, hem arama kurtarma çalışmalarına destek veriyor, hem de depremden kurtulan yurttaşların ihtiyaçlarının karşılanması için gece/gündüz aralıksız çalışıyor.

SEYHAN ARAMA KURTARMA EKİBİ GÖREV BAŞINDA

Yaşanan depremin hemen ardından Çukurova ilçesinde çöken apartmanların enkazına gidip yetkililerden ve yurttaşlardan bilgiler alan Başkan Akay, bu bilgiler doğrultusunda belediye birimlerine talimatlar vererek, belediyenin tüm olanaklarını seferber etti. Seyhan Arama Kurtarma ekibini AFAD’ın koordinasyonunda Çukurova ilçesinde gerçekleştirilen arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere görevlendiren Başkan Akay, Seyhan Belediyesi’nin tüm tesislerini halkın hizmetine açarak, zorlu kış koşullarında sokakta kalan yurttaşların barınma sorununun çözümü için önemli bir adım attı.

TOPLANMA ALANLARINA ÇADIRLAR KURULDU

AFAD’la işbirliği içinde gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, belirlenen güvenli toplanma alanlarına hem Seyhan Belediyesi hem de AFAD çadırları kuruldu.

BATTANİYE, SU, ÇAY, ÇORBA, KUMANYA DESTEĞİ

Hızla harekete geçen Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, ihtiyacı olan yurttaşlara battaniye, su, çay, kumanya ve sıcak çorba desteğinde bulundu.

AŞEVİ MUTFAKLARI TAM KAPASİTE ÇALIŞIYOR

Depremin ardından Selman-ı Pak Kültür Merkezi ve Şakirpaşa’daki aşevi mutfakları tam kapasiteyle çalışmaya başladı. Günlük 7500 sıcak yemek, 20 bin sıcak çorba, 2 bin kumanya, 2 bin sandviç ile çocuklar için yüzlerce litre süt, her gün Seyhan Belediyesi’ne ait çok amaçlı tesislerde, bilgi evlerinde, spor salonlarında, kreşlerde, Seyhan Sanat Meydanı’nda ve diğer tesislerde, havaalanı, otogar, hastaneler ve diğer sağlık tesisleri, muhtarlıklar, hipodrom, camiler, düğün salonları, enkaz bölgelerinde ve diğer toplanma alanlarındaki yurttaşlar ile diğer illerden Adana’ya nakledilen depremzede yurttaşlara dağıtılıyor.

YARDIMLAR TIR’LARI AFET BÖLGELERİNDE

Diğer illerdeki depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik başlatılan yardım kampanyası kapsamında belediye olanaklarıyla temin edilen malzemeler ile yardımseverlerin bağışladığı malzemeler, TIR’lar ve kamyonetlerle bekletilmeden depremin ağır hasar verdiği Hatay, İskenderun, Kahramanmaraş, Gaziantep, Adıyaman ve diğer afet bölgelerine gönderiliyor.

AFET BÖLGELERİNE LOJİSTİK DESTEK

Depremin hemen ardından ağır hasar gören İskenderun’da başlatılan arama kurtarma çalışmalarına sivil savunma hizmetleri kapsamında ekipman ve lojistik, gıda, sağlık, giyecek, ulaştırma desteği de sağlanırken, Türkiye’nin farklı bölgelerinden, deprem bölgelerinde arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere Adana’ya gelen yardım ekiplerinin, AFAD’ın koordinasyonunda diğer şehirlere ulaşımlarına da destek veriliyor.

DEPREMZEDELER İÇİN ÜRETİM

Belediyenin üretim alanları da yine afet bölgelerindeki depremzedeler için aralıksız üretime geçti.

Seyhan Üreten Kadınlar Kooperatifi bünyesindeki kadınlar Kadın Dayanışma Merkezi’nde kış mevsiminin zorluklarıyla mücadele eden depremzede yurttaşlarımız için battaniye, atkı ve bere Glütensiz Fırın da deprem bölgesindeki gıda ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlamak amacıyla başta ekmek olmak üzere glütensiz ürün üreterek dayanışmaya katkı veriyor.

Bunları da Okuyabilirsiniz

Boynu Bükük Öldüler’e önemli ödül

Adana BŞB Şehir Tiyatrosu’nun sahnelediği “Boynu Bükük Öldüler” oyunu Yılın Projesi Ödülü’ne layık görüldü. Yılmaz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir