BAŞKAN MUSTAFA ÇAY’IN DEPREMZEDELERE YARDIM ÇABASI TAKDİR TOPLUYOR

Kahramanmaraş merkezli 10 ili vuran depremin ardından depremzedelere tüm Türkiye’den olduğu gibi Pozantı’dan da yardım yağıyor.

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, depremin olduğu ilk günden bu yana sahada bulunarak, sürekli il ve ilçe belediye başkanlarıyla iletişim halinde olup hangi bölgede nelere ihtiyaç var ise onu tamamlayıp bölgeye gönderiyor.

İSKENDERUN VE KAHRAMANMARAŞ’A BİZZAT GİTTİ

Depremin ikinci günü İskenderun’a giderek belediye kamyoneti ile yardım götüren Belediye Başkanı Mustafa Çay, Perşembe günü de Kahramanmaraş’a giderek yardımları bizzat depremzedelere kendisi verdi.

4 SAATTE 2 KAMYONET YARDIM TOPLANDI

Başkan Mustafa Çay’ın sabah makamına gelerek sosyal medyadan yapmış olduğu yardım çağrısı ile Pozantılı adeta yağmur oldu yağdı ve dört saatte 2 kamyonet malzeme toplandı. Saat 13.30 gibi 8 belediye personeli ile yola çıkan Başkan Mustafa Çay, akşam 18.00 sularında Kahramanmaraş’a ulaşarak belediye başkanları aracılığıyla belirlenmiş olan gerekli noktalara toplanan yardım malzemelerini teslim etti.

YARDIMSEVERLERE TEŞEKKÜR ETTİ VE UYARI YAPTI

Yaşanan depremin ilk anından bu güne kadar tüm Türkiye’den binlerce yardım aracının deprem bölgesine gittiğini belirten Belediye Başkanı Mustafa Çay, “Yapılan yardımların kaymakamlıklar aracılığıyla AFAD ile koordineli bir şekilde yapılmasının daha doğru olduğunu dile getirerek şunları söyledi; “Depremin ilk anından beşinci gün olan bugüne kadar İlçe Kaymakamımız Fatih Karamahmut ile birlikte sürekli sahadayız ve koordineli bir şekilde çalışma yürütüyoruz.

Pozantı’da da aşırı derecede hissettiğimiz depremlerde yüksek katlı apartmanlara giremeyen vatandaşlarımız için hem okullarımızı hem de belediyemize ait Atatürk Kültür Merkezi ve Hüma Hatun Kına Evini halkımızın kullanımına sunarak sabah öğle ve akşamları çorba ikram ettik.

Deprem bölgelerine ek olarak atanan kaymakamlar ve belediye başkanları ile görüşerek Pozantı Kaymakamlığı ve Pozantı Belediyesi olarak başlattığımız yardım kampanyasında elde ettiğimiz 4 TIR ve 1 kamyonet dolusu malzemeleri Kahramanmaraş Elbistan ve Türkoğlu ilçelerine, Osmaniye’nin Düziçi ilçesine ve Gaziantep’in Araban ilçesine gönderdik. Ayrıca Pozantı’daki su fabrikalarımız aracılığıyla ilk iki gün 60 TIR sonraki günlerde ise 18 TIR olmak üzere toplam 78 TIR dolusu suyu 10 ayrı deprem bölgesine gönderdik. Dün de bizzat Kahramanmaraş’a giderek topladığımız yardımları istenilen noktalara teslim ettik.”

UYARILARDA BULUNDU

Deprem bölgelerine yapılan yardımların bireysellikten ziyade başta kaymakamlık ve belediye aracılığıyla yapılması gerektiğini dile getiren Başkan Çay, “Ülke olarak yardımsever bir ülkeyiz. Herkesin yüreğine sağlık ama ne kadar bireysel yardım yaparsak o kadar kargaşaya neden oluruz. Lakin yetkililerin istediği yardımları yaparsan gerekli olan yardımlar istenilen yerlere ulaşır. Bazı gölgelerde gıda yardımına gerek yok ama çadır, battaniye, ısıtıcı gibi malzemelere ihtiyaç var.” diyerek, yardım çağrısına destek veren Pozantılılara teşekkür etti.

Bunları da Okuyabilirsiniz

Köy Enstitülerinin Günümüzdeki Anlamı

Köy Enstitülerinin 84. Kuruluş Yılı’nda “Köy Enstitülerinin Günümüzdeki Anlamı” konulu panel, Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir