SARIÇAM BELEDİYESİ KASAPLIK KURSU TAMAMLANDI

Sarıçam Belediyesi’nin yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, Sarıçam Halk Eğitimi Merkezi İşbirliği ile ilçede açtığı Kasaplık Kursu sona erdi. Kursa katılan kursiyerler Başkan Bilal Uludağ’ın katıldığı bir törenle sertifikalarına kavuştu.

Sarıçam Belediyesi’nin yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, Sarıçam Halk Eğitimi Merkezi İşbirliği ile ilçede açtığı Kasaplık Kursu sona erdi.  Üç gün süren uygulamalı ve teorik eğitimlerin verildiği kursa katılan 400 kursiyer düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Sarıçam Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen törene katılan Başkan Bilal Uludağ, burada yaptığı konuşmasında, alanında uzman ekipler tarafından üç gün süren kurslarda teorik ve uygulamalı eğitimler verildiğini belirtti.

“KURSUMUZ SAYESİNDE KURSİYERLERİMİZ MESLEĞİN TÜM AYRINTILARINI ÖĞRENDİLER”

Kurs süresince kurban ibadetinin dini dayanakları, vekâlet alma, tekbir getirme, kurban keserken okunması gereken dualar, kurbanı İslami usullere göre kesme, kurbanı yüzme ve parçalama konularında ve kurbanlığa nasıl davranılması gerektiğinden, kurbanlığın nasıl yatırılacağına, kesimden yüzmeye, etlerin ayrıştırılmasından, hijyen ve güvenlik kurallarına kadar kasaplık mesleğinin birçok ince ayrıntının öğretildiğini belirten Başkan Uludağ “ Aldığınız bu sertifikayla kasaplık mesleğinin ilgili alanlarında çalışma yapma yeterliliğine ulaştınız. Sizler önümüzdeki kurban bayramında kendinizi yeterlilik konusunda test ederken biz de Sarıçam Belediyesi olarak her kurban bayramında olduğu gibi bu kurban bayramının da her açıdan sağlıklı ve güvenli geçmesi için alınması gerekli tüm tedbirleri almış olacağız” diye konuştu.

Sertifikalarını Başkan Bilal Uludağ ve Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Uygar İnal’ın elinden alan kursiyerlere, Sarıçam Belediyesi tarafından temin edilen, içerisinde et satırı, kurban bıçağı, bileyici, çengel ve önlükten oluşan kurban kesim seti hediye edildi. Program toplu çekilen hatıra programı ile sona erdi.

Bunları da Okuyabilirsiniz

SEYHAN BELEDİYESİ YÜZME HAVUZLARI BÜYÜK BİR İLGİ GÖRÜYOR

Seyhan Belediyesi bünyesinde bulunan Sarıhamzalı ve Hadırlı yüzme havuzları büyük bir ilgi görüyor. Belediye Başkanı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir