MHP Adana Teşkilatlarından Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik’e tam destek…

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkan Vekili Hüseyin Zorba, “Yumurtalık Belediye Başkanımız Sayın Türkeş Filik ve Milliyetçi Hareket Partili tüm belediye başkanlarımız sorumluluk alanlarında hizmet için her iş ve işlemi mevcut kanun ve yönetmelikler çerçevesinde kamu yararını gözeterek yapıyorlar ve yapmaya devam edecekler.” dedi.
MHP Adana Teşkilatlarından destek ziyareti
MHP Adana teşkilatları, bir vatandaşa ait binanın kendi döneminden önce alınmış yıkım kararını uygulamadığı gerekçesiyle “Görevden el çektirilme” şeklinde verilen hükme muhatap olan
Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik’e destek ziyaretinde bulundular.
MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı’nın İl dışındaki görevi nedeniyle İl Başkan Vekili Hüseyin Zorba başkanlığında İl Divan Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, Ülkü Ocakları İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üyelerinden oluşan heyet Filik’e moral verdiler. Ziyarette AK Parti Yumurtalık Kadın Kolları temsilcileri de bulundular.
Mahkeme kararının yürütmesi durduruldu
Belediye Başkanlığında gerçekleşen ziyarette açıklamada bulunan MHP İl Başkan Vekili Hüseyin Zorba, süreç hakkında bilgi verdi. Zorba “2011 yılında Sayın Türkeş Filik’ten önceki belediye başkanı döneminde inşa edilen gariban bir vatandaşın evini yıkmadığı gerekçesiyle verilen hükmün yürütmesi, Adana Bölge Adliye Mahkemesi tarafından durdurulmuştur. İlgili karar adli ve mülki makamlarla da paylaşılmış olup, Belediye Başkanımız görevine devam etmektedir.” dedi.
“Belediyemizin iyi niyet çabası müspet şekilde değerlendirildi”
Hüseyin Zorba, “Yüce Türk adaleti bu kararla, vatandaşlarımızı mağdur etmek istemeyen, insani ve vicdani sorumlulukları da taşıyan belediyemizin iyi niyet çabasını müspet şekilde değerlendirmiştir. Bu açıdan önemli ve kıymetli bir karardır. Türk adaletine ve mülki makamlara güvenimiz tamdır. Yumurtalık Belediye Başkanımız Sayın Türkeş Filik ve Milliyetçi Hareket Partili tüm belediye başkanlarımız sorumluluk alanlarında hizmet için her iş ve işlemi mevcut kanun ve yönetmelikler çerçevesinde kamu yararını gözeterek yapıyorlar ve yapmaya devam edecekler.
Bizler de Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin liderliğindeki teşkilatlar olarak belediyelerimizin, belediye başkanlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Bunları da Okuyabilirsiniz

Yörük kızından MHP il başkanı ve Adana ülkü ocakları başkanına ziyaret…

Milliyetçi Hareket Partisi Yumurtalık Belediyesi Başkan A. Adayı Taliye Ünlü, MHP Adana İl Başkanı Yusuf …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir