Başkan Çay: Yumurtalık hak ettiği yere gelmelidir

Yumurtalık Turizmi Geliştirme ve Çevreyi Koruma Derneği Başkanı (YUMÇEV) Volkan Tarık Çay, Adana’nın kıyı şeridine sahip ilçesi için 3 yıl önce hazırlanan 46 kilometre uzunluğunda ve 40 metre genişliğinde olacak şekilde planlanan Adana-Yumurtalık Duble Yol projesinin hayata geçmesinin, bölge turizminin canlanmasında önemli etken olacağını söyledi.

ADANA – YUMURTALIK DUBLE YOL PROJESİ TAMAMLANMALIDIR

YUMÇEV Dernek Başkanı Çay, Yumurtalık ilçesinin turizm açısından hak ettiği payı alması gerektiğini belirterek, “Yumurtalık’taki turistik işletme sahipleri ve vatandaşlar, ilçenin ekonomik ve sosyal yapısını canlandırmasında önemli rol oynayacak Adana-Yumurtalık Duble Yol projesinin hayata geçmesini bekliyor” diye konuştu.

ULAŞIM 20 DAKİKAYA DÜŞECEK

Adana-Yumurtalık Duble Yol projesinin tamamlanmasıyla Adana ve Yumurtalık arasındaki karayolu ulaşımının 20 dakika gibi bir süreye ineceğini ifade eden Çay şu ifadelere yer verdi:
MUTLAKA BU YOL YAPILMALIDIR
“Bu yolun yapılması, transit ulaşımı hareketlendirecek ve turizm köprüsü olacak. Yumurtalığın gelişmesi ve hak ettiği değere ulaşması için bu yolun bir an önce ilgili kurumlarca yatırım programına alınması gerekmektedir.

YETKİLİLERE ÇAĞRIDA BULUNUYORUZ

Söz konusu proje, sahilde faaliyet gösteren turistik işletmelere katkı sağlamasının yanı sıra, zengin ürün desenine sahip Yumurtalık’taki tarımsal faaliyetlerden elde edilen ürünlerin daha hızlı tüketiciye sunulmasına da katkı sağlayacaktır. Tüm Yumurtalık halkı adına projenin hayata geçirilmesi için yetkililere çağrıda bulunuyoruz.”

Bunları da Okuyabilirsiniz

80 m²’lik kümesin yıkımı için seferber olundu…

Adana’nın Çukurova ilçesi Söğütlü Fakılar mahallesinde hazine arazisi üzerine kurulmuş bir 80 m² olan tavuk …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir