ÇGC Yönetimi Vali Köşger’i ziyaret etti

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ve yönetim kurulu üyeleri, Adana Valiliği görevine atanan Yavuz Selim Köşger’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Vali Köşger, yaptığı değerlendirmede, kentin gelişimi için Adana’daki görev süresini en iyi şekilde değerlendireceğini bildirdi.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, ziyaretteki konuşmasında, ÇGC’nin çalışmalarına ilişkin bilgi verdi. Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin 15 Nisan 1975 tarihinde kurulduğunu  ve  1993 yılında Bakanlar Kurulunca, kamu yararına çalışan dernek statüsüne kavuştuğunu belirten Esendemir, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin Türkiye’de kamu yararına dernek statüsüne sahip 5 gazeteciler cemiyetinden birisi olduğunu söyledi.

Esendemir, ÇGC olarak kent yararına her projede yer almaya özen gösterdiklerini ifade etti.

Vali Yavuz Selim Köşger ise ziyarete katılan yönetim kurulu üyelerini tek tek tanıdıktan sonra basının önemine vurgu yaptı. Köşger, Adana’daki görev süresini en iyi şekilde değerlendirmek istediğini belirterek, “Ülkemizin neresinde olursa olsun her yer bizim için kutsaldır. Buradaki görev süremi tamamlarken geriye baktığımda güzel işler bırakmayı görmek istiyorum” dedi.

Adana’ya geldiği ilk günden itibaren pozitif enerji aldığını, kentin ezelden beri sıcak kanlı insanları ile tanındığını belirten Vali Köşger, odalar, sivil toplum kuruluşları ve basınla işbirliği içinde olacağını ifade etti.

Kente henüz yeni geldiğini ve kentin fotoğrafını çekme aşamasında olduğunu belirten Vali Köşger, depremzedeler ve deprem sonrası yıkım kararı verilen  binaların durumuna ilişkin sorunun gündeme getirilmesi üzerine, “Bu konuda da ilgili birimlerimizden mevcut duruma ilişkin bilgi aldıktan sonra çalışmaları hızlandıracağız” dedi.

Vali Köşger, görüşmenin sonunda ÇGC Başkanı Esendemir ve yönetim kurulu üyelerinden kent sorunlarına ilişkin tespitleri konusunda görüşlerini aldı.

Ziyarete; Esendemir’in yanı sıra Başkan Vekili Sefa Saygıdeğer, Başkan Yardımcıları Mehmet Serbes, Dilek Akın, Hüseyin Arat, Mali Sekreter Süreyya Uri, Yönetim Kurulu Üyeleri Mutlu Mete,  Mustafa Akköse, Recep Şenyurt ve Çetin Ulucan katıldı

Bunları da Okuyabilirsiniz

Ceyhan Belediyesi Kenti Bayrama Hazırlıyor

Ceyhan Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kent genelindeki park ve yeşil alanlarda bakım onarım çalışmalarını …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir