Bulut: Nice 99 yıllara…

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 99. kuruluş yıl dönümü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Asırlık çınar CHP’nin kuruluşunun 99. yılının gururunu ve onurunu yaşadıklarını belirten Bulut, “Kuruluş ve kurtuluşun partisi CHP, 99 yıl önce bugün çağdaş, aydınlık birTürkiye’nin temellerini atmış,ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Cumhuriyet’i kurarak, Türkiye demokrasisini inşa etmiştir” dedi.

Atatürk’ün en büyük iki eserinden biri olan CHP’nin ilk günkü gibi aynı ruhla Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız, çağdaş bir devlet olarak var olması ve halkın mutluluğu için mücadele verdiğini kaydeden Bulut, şöyle devam etti:

“CHP, Cumhuriyet değerlerinin, çağdaş, laik, demokratik sosyal hukuk devletinin, yargı bağımsızlığının, hukukun üstünlüğünün, insan haklarının, kadın erkek eşitliğinin, hoşgörünün, huzur ve barış ortamının savunucusudur.Cumhuriyetin koruyucusu ve teminatı; Atatürk’e devrimlerine gönül vermiş yurttaşların partisidir.Geçmişten aldığı gücü ve birikimi ile aydınlık bir geleceğin de mimarıdır.Kuruluş ve kurtuluş günlerinin devrimci ruhuna inanmak ve bunun gereğini bugün de yerine getirmek bizler için bir borç olduğu kadar bir mirastır.

AKP iktidarının ekonomide, hukukta, demokraside yarattığı yıkıma karşı halkın tek umudu CHP’dir.

Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki herkesin mutlu, huzurlu olduğu, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir ülkeyi hep birlikte kuracağız. Ülkemizi aydınlık yarınlara çıkarmak sosyal demokrat anlayışı paylaşan, Atatürk devrimlerine gönülden bağlı herkese, örgütlerimize ve bizlere büyük görev düşmektedir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Türkiye’yi bugünlere taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi’ne, partimize emek veren tüm partililerimize şükranlarımı ve minnetlerimi sunuyorum.Bir neferi olmaktan onur duyduğum, partimizin 99. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.

Nice 99 yıllara…”

 

 

Bunları da Okuyabilirsiniz

“Vergi yükü artıyor, borçlar katlanıyor”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, kamu alacakları için uygulanan gecikme faizi oranlarındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir