Bilgiç, “Ülke sevdalısı kadın sanayicilerimize desteğimiz tamdır”

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Kadın Sanayiciler Platformu Başkanı Ayça Çelik ile platform üyeleri Merve Sütcü, Merve Tezcan Bağış, Melike Tezcan Baran, Melike Ersoy Salcan ve İdil Baykam Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç’i makamında ziyaret ederek istişarede bulundu.

AYÇA ÇELİK, “SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZİ ÖNCELİYORUZ”

Platformun kuruluş amacı hakkında bilgi veren AOSB Kadın Sanayiciler Platformu Başkanı Ayça Çelik, “Platformumuzun temeli 8 Mart 2016 yılında atıldı. AOSB’de CEO ve üst düzey kadın yöneticilerden oluşan 70’e yakın üyesi ile Platformumuz; Kadın Sanayicilerimizin rekabet gücünü arttırmak, sürdürülebilir olmasını sağlamak, kadın çalışanların istihdamını arttırmak, gelecek nesillere daha güzel ve daha temiz bir dünya bırakabilmek amacıyla kuruldu. Bölgemizdeki kadın sanayicilerin, nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla eğitimler düzenliyoruz. Farklı sanayi iş kollarında üretim yapan tesislerin yer aldığı bölgemizde halihazırda tekstil, gıda, plastik,  metal, kimya vb. sektörlerde faaliyette olan 480 işletmede 40 bin’i aşkın çalışan istihdam edilmektedir. Doğamıza, çevremize, yaşlılarımıza, genç sporcularımıza destek olmaya çalışıyoruz. Misiste bulunan bir anaokulunu fiziki olarak yıkıp, inşaatını yeniden yapıyoruz. Bir ay sonra başlanacak eğitim öğretim yılına yetiştirmeyi planladık. Okulun eksiklerini tamamlamak üzere bir balo düzenleyeceğiz. Bu balonun tüm gelirlerini bu okulun eksiklerini tamamlamak için harcayacağız. Bu anlamda sizleri yanımızda görmek ve öncelediğimiz sosyal sorumluluk projelerimizden biri olan okulumuz için destek talebinde bulunmaya geldik.” dedi.

ŞAHİN BİLGİÇ, “KADINLARLA BERABER YÜRÜMEK ÖNEMLİ”

Adana Ticaret Borsası Genel Sekreteri T. Gökhan Öztürk’ün de hazır bulunduğu ziyarette ATB’nin AOSB, ADASO ve ATO birlikteliğiyle her türlü sosyal sorumluluk projesinde yer aldıklarını belirten ATB Başkanı Şahin Bilgiç, “Öncelikle hoş geldiniz. Ülkesini seven ve bu sevgiyle üreten, istihdam sağlayan insanlarsınız. Adanamızda iş kadınlarının öne çıkması beni çok mutlu ediyor. AOSB Başkanlığımızın böyle güzel çalışmalara öncülük edip, destek olmasından son derece memnunluk duyuyorum. Kent, bölge ve ülke ekonomisinin gelişimine, istihdamın arttırılmasına önemli katkılar sağlayan tüm sanayici ve iş dünyasının yanındayız. Kadın sanayicilerle, kadın üreticilerle beraber yürümeyi önemsiyorum. Sizlere desteğimiz her zaman tamdır.” diye konuşan Başkan Bilgiç, platform üyelerine Adana Ticaret Borsası Kompleksinin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Bunları da Okuyabilirsiniz

01 İlham Zirvesi, “Kentte 1 Gençlik Var” sloganıyla Adana’da gerçekleştirildi

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin birlikte düzenlediği “Kentte Bir Gençlik Var” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir