BİLGE BAŞKAN’DAN SEYHAN’A YENİ BİR ÜRETİM ALANI DAHA

Seyhan Belediyesi’ni her alanda üreten bir belediye haline getiren Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, üreten belediyecilik hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Temizlik İşleri Müdürlüğü şantiyesinde kurulan atölyede, belediyenin ihtiyacı olan çöp konteynırları üretilmeye başlandı. Konteynır üretimiyle önemli oranda tasarruf edilmesi hedefleniyor.

ÜRETİM YELPAZESİ GENİŞLİYOR

Covid-19 pandemisi döneminde tasarruf ve üretim odaklı belediyecilik anlayışını hayata geçiren Başkan Akay’ın, Dikimevi ile başlattığı üretim yelpazesi gün geçtikçe genişliyor.

Belediye işçilerinin kıyafetlerini dikmek üzere kurulan Dikimevi’nin hemen ardından boya atölyesi, kompost tesisi, deterjan üretimi, hijyenik ped, glütensiz gıda, süt, peynir, yoğurt, tartan zemin, tıbbi aromatik bitki ile genişleyen üretim yelpazesine önemli bir alan daha eklendi.

ÇÖP KONTEYNIRLARI DA ARTIK BELEDİYEDE ÜRETİLİYOR

Yurttaşların evsel atıkların toplandığı çöp konteynırları da Seyhan Belediyesi bünyesinde üretilmeye başlandı. Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan atölyede, yeni çöp konteynırları belediye çalışanları tarafından üretilerek halkın hizmetine sunuluyor. Hasar görmüş konteynırlar da yine aynı atölyede onarılarak yeniden kullanılabilir hale getiriliyor.

ÖNEMLİ ORANDA TASARRUF ELDE EDİLECEK

Seyhan’ın Türkiye’nin 53 ilinden daha büyük bir ilçe olduğunu anımsatan Başkan Akay, kaynakların oldukça kıt olduğu günümüzde Seyhan Belediyesi’nin her alanda tasarruf etmesinin çok önemli olduğunu vurguladı.

Seyhan Belediyesi’nin doğumdan ölüme yurttaşların tüm ihtiyaçlarını karşılamak için görev yaptığını kaydeden Başkan Akay, “96 mahallemizde çok büyük bir nüfusa hizmet veriyoruz. Halkımıza en iyi hizmeti sunabilmek için kaynaklarımızı doğru kullanmamamız gerekiyor. Bunun yolu da tasarruftan geçiyor. Kurduğumuz atölyelerde üreten bir belediye olarak birçok alanda çok önemli oranda tasarrufu sağladık. Şimdi bu alanlara bir yenisini daha ekledik. Çöp konteynırlarımızı da artık satın almak yerine kendi atölyemizde üretiyoruz. Her şey Seyhan ve Seyhanlı için” dedi.

Bunları da Okuyabilirsiniz

POMEM KURSİYERLERİNDEN BAŞKAN DEMİRÇALI’YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Yüreğir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün ücretsiz verdiği POMEM kurslarında eğitim alan ve POMEM …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir