Av. Volkan Tarık Çay bir devrim yaptı…

19, 20, 21 Ağustos 2022 tarihinde düzenlenen 3. Yumurtalık Kültür ve Turizm Festivali’ne bizzat katıldım. 3 gün boyunca Adana’mızın o muazzam ilçesi Yumurtalık’taydım. Muazzam diyorum, Türkiye’nin sayılı sahillerinden ve tarihi ender zenginliklerinden biri olan Yumurtalık’ı görünce içim acıdı…

YUMÇEV Dernek Başkanı Av. Volkan Tarık Çay’a buradan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Kendisi Yumurtalık için çalışıyor, buradaki tüm zenginlikleri göstermek adına elinden gelen gayreti gösteriyor. Bu yıl Adana Büyükşehir Belediyesi ile birlikte düzenledikleri 3. Yumurtalık Kültür ve Turizm Festivali’nde ciddi anlamda bir devrim yaşandı diyebilirim. Devrim diyorum nedenine gelince ilçenin dikkatini çekmek ve yapılmayanı yapmak adına bir devrimdir…

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın, Av. Volkan Tarık Çay’a söylediği, “Kimse bu festivale sahip çıkmadı ama sen tek başına bu kadar kalabalığı bir araya getirdin”, cümlesi tam da yazdıklarımı anlatıyor.

Konser alanında beklerken Yumurtalık Kaymakamı’nın konuşma yapacağını duydum, açıkçası sevindim. En azından kaymakam katılır festivale diye düşündüm. Aradan bir süre sonra bir haber geldi; Valilik kaymakamın katılımına izin vermemiş. Açıkçası bu kadar mı olur demeden kendimi alamadım.

Hadi destek vermediniz köstek niye oluyorsunuz, o ayrı bir konu…

Bisiklet yarışlarını bile neredeyse yaptırmayacak duruma getirdiler, hep bir zorluk işi sürekli yokuşa sürdürme vardı.

Bir şehre veya bir ilçeye yapılan festivallerde neden parti ayırımı yapılır, neden birlik ve beraberlik içinde olunmaz? Sonuçta kazanan halk olacaktır bu bilinmez mi? Yumurtalık’ın gelişiminin Millet İttifakı veya Cumhur İttifakı ile ne alakası var? O ilçenin zenginliklerini neden kullanmıyorsunuz, neden o ilçenin hak ettiği yere gelmemesi için mücadele ediyorsunuz?

Eğer başka ülkede böyle bir sahil, böyle bir deniz ve böyle bir tarih olsaydı inanın neler yaparlardı turizm için, insanların oraya gelmesi adına, istihdam adına, eminim çok farklı şeyler yaparlardı. Ama bizim burnumuzun dibinde olan Yumurtalık maalesef kendi haline bırakılmış. Birileri ilçe için bir yenilik yapıverse hemen karşısında durulmuş. Oysa bunu tersi yapılsa Yumurtalık ilçe olarak belki de tarihe geçecekti… Yazık!

Bütün bunları biliyoruz zaten dediğinizi de duyar gibiyim… Evet, ama tekrar gerçekleri gözümüzün önüne seren Festival Komite ve YUMÇEV Dernek Başkanı Av. Volkan Tarık Çay oldu. Yaptığı konuşmalarda, söylediği söylemlerde hep Yumurtalık vardı. Bu kadar çırpınmasının sebebi ise Yumurtalık ve Yumurtalık halkı içindi. Yapılanlar doğal olarak başta Yumurtalık olmak üzer Adana ve Adanalılar içindir.

Bir dernek Başkanı daha ne yapabilir ki? Hani dedim ya bir devrim yarattı diye.  İşte bütün bunlar adına yarattı o devrimi.

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az!!!

Bunları da Okuyabilirsiniz

Anlatıp da Anlatamamak

Bir an farz edin okuldasınız, edebiyat dersindesiniz ve öğretmeniniz tahtaya bir başlık atıyor, sizden bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir