Av. Çay: Vatanın bütünlüğü için tek yürek olunmuştur.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana milletvekili A. Adayı Av. Volkan Tarık Çay, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’nci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı….
Av. Çay yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:
“Çanakkale Zaferi tarihe altın harflerle yazılacak bir destandır. Milletimizin hiç düşünmeden vatanı uğruna savaştığı milli mücadelenin ilk meşalesinin tutuşturulduğu Çanakkale Savaşı, bir kahramanlık destanıdır.
Yurdun dört bir yandan işgal altında olduğu, her türlü imkanının elinden alındığı bir dönemde kahraman milletimiz, bağımsızlığı ve vatanın bütünlüğü için tek yürek olmuş, canını seve seve ortaya koymuştur.
18 Mart 1915’te kazanılan Deniz Zaferi, Çanakkale’yi denizden geçmeyi tasarlayanları hayal kırıklığına uğratırken, askerlerimize büyük güç ve moral vermiş, direnişini gücünü artırmış, kara savaşlarında da zafere ulaşılmasının yolunu açarak, donanım üstünlüğünün ve sayısal gücün, savaşı kazanmada tek başına yeterli olamayacağını da tüm milletlere göstermiştir. Döneminin en güçlü devletleri tarafından bir milletin çöküşünün beklendiği bu savaş, ortaya konulan milli irade sonucunda bir diriliş olmuştur..
Bu duygu ve düşüncelerle, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları başta olmak üzere, Türk milletinin bölünmez bütünlüğü uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi, ebediyete irtihal eden ve hayatta olan kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.”

Bunları da Okuyabilirsiniz

AVRUPADAN DEPREM İLLERİNE YARDIM KÖPRÜSÜ KURULDU

Ülke deprem dolayısıyla tek yürek tek vücut olurken, Büyük Türk Dünyası Federasyonu Adana İl Başkanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir