AKAMDER ‘DEN ADASO VE ATO’YA ZİYARET

AKAMDER (Adana Kamu Müteahhitleri) Yapılan genel kurul sonrası yeni yönetim kurulu üyeleriyle birlikte; Adana Sanayi Odası (ADASO) ve Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

AYIN 21 ’İNDE SEKTÖR TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELİYORUZ

ATO (Adana Ticaret Odası) Başkanı Yücel Bayram AKAMDER in yeni yöneticilerini kutlayarak ziyaretten memnuniyetini ifade ettiği açıklamasında; “İnşaat Sektörünün gerek Kamu gerekse Yapı Müteahhitleri olarak sıkıntılarının farkındayız. Ticaret Odası olarak Ekonominin bir numaralı lokomotifi olan İnşaat Sektörünün çektiği sıkıntılar için çaba harcama sorumluluğunun içindeyiz. Bu anlamda öncelikle tüm sektör temsilcileriyle bir araya gelmeyi ve sorunları genellemesini yapacağımız Çalıştayı bu ayın 21’inde gerçekleştireceğiz. Bu adımla birlikte yerelde ve geneldeki tavrımızı ve çalışmalarımızı belirleyeceğiz. Netice olarak sonuca bir şekilde ulaşacağımızı düşünüyoruz.” Dedi.

ÜLKEMİZİN GENEL SORUNLARINI BİRLİKTE AŞACAĞIZ

ATO Meclis Başkanı İsmail Acı ziyaretteki açıklamasında AKAMDER in yeni yönetim kurulunu kutlayarak tebrik etti. İsmail Acı; “Ülkemiz bazı olumsuz süreçlerden en az hasarla geçme uğraşı vermektedir. Bu anlamda Tüm Müteahhitlerimizin de sıkıntıları aşikardır. Ama Ülkemizin bu sorunlarını birlikte aşacağız.” İfadelerinde bulundu.

MÜTEAHHİTLERİMİZ BU SÜRECİ AŞACAKTIR

ADASO (Adana Sanayi Odası) Başkanı Zeki Kıvanç AKAMDER in yeni yönetim kurulunu tebrik ederek kutladıktan sonra yaptığı açıklamada; “AKAMDER Ülkemiz ve özellikle Adana’mız için çok önemli katkılar koymuştur. Bu anlam dada yaşanılan sıkıntıların sırf İnşaat Sektörü için değil tüm iş kollarını bir türlü kapsamaktadır. Ama Ülkemiz daha büyük sıkıntıları aşmıştır. Bu süreçte aşılacaktır. Ama inanıyorum ki Kamu ve Yapı Müteahhitlerimizin bu süreci aşacağına inancımız tamdır. ADASO olarakta desteğimiz olacaktır ve sürecektir. “Dedi.

ATO VE ADASO NUN DESTEKLERİ ÖNEMLİ

AKAMDER Yönetim Kurulu üyeleri, Başkan vekilleri Orhan Avcı ve Hüseyin Arslan ziyaretlerle ilgili açıklamalarında; “İnşaat Sektörü ve Kamu Müteahhitlerimizin acilen çözüm beklediği sorunların başında yer alan fiyat farkı ve tasfiye kararnamesi hakkındaki görüşlerimizi ATO, ADASO nezdinde başkanlarımız ve yetkili kurullarıyla paylaştık. Konunun TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) vasıtasıyla gündeme getirilerek çözüm noktasında adımlar atılması hususunda verdikleri destekleri için teşekkür ediyoruz.” Dedi.

 

Bunları da Okuyabilirsiniz

01 İlham Zirvesi, “Kentte 1 Gençlik Var” sloganıyla Adana’da gerçekleştirildi

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin birlikte düzenlediği “Kentte Bir Gençlik Var” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir