YÜREĞİR BELEDİYESİ GENÇLİK MERKEZLERİ İLGİ ODAĞI OLUYOR

Yüreğir Belediyesi’nin sosyal ve kültürel belediyecilik anlayışı çerçevesinde, ilçeye kazandırdığı gençlik merkezleri, kaliteli zaman geçirmek isteyen gençlerin buluşma noktası oluyor.

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, ilçede gençlere yönelik projelere büyük önem veriyor. Bu kapsamda Yüreğir’e kazandırılan Cumhuriyet Gençlik Merkezi, gençlerin zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilmeleri, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle daha çok vakit geçirebilmeleri adına önemli bir merkez işlevi görüyor.

470 metrekare kapalı alanda hizmet veren gençlik merkezinin içerisinde konferans salonu, derslikler ve özel ders çalışma odaları yer alıyor. Açık alanında futbol, basketbol ve tenis sahaları, fitness grubu, çocuklar için yaş gruplarına göre oyun alanları da bulunan tesise gelen gençler, burada eğitimden spora kadar diledikleri tüm hizmetlere kolayca ulaşabiliyor.

BAŞKAN KOCAİSPİR: ‘EN BÜYÜK HAZİNEMİZ GENÇLERİMİZ’

Gençlerin her zaman yanında olduklarını belirten Başkan Kocaispir; “Gençler arasında iletişim ve dayanışmanın güçlenmesini, gençlerin zamanlarını etkili kullanmalarını ve eğlenceli vakitler geçirmelerini sağlayarak, daha çok okuyan, daha çok düşünen, daha çok üreten bir neslin yetişmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Bir ülkenin en büyük hazinesinin gençler olduğunun altını çizen Başkan Kocaispir şöyle devam etti: “İnanıyoruz ki, iyi yetişmiş, bilgiyle donanmış, teknolojiye hâkim, tarih bilincine sahip, geleceğe olan inancı sağlam bir genç nesil, ülkemizin en büyük hazinesidir. Gençlik Merkezlerimizde, çağın gerekliliği olan bilgisayardan hobi kurslarına; okuma salonlarından müzik kurslarına kadar birçok alanda imkânlar sunuyoruz. Her birinden yüzlerce kursiyerimizin yararlandığı bu merkezlerimizde, gençlerimiz zamanlarını en verimli bir şekilde değerlendiriyorlar. Gençlerimizi gençlik merkezlerimize bekliyoruz.”

 

Bunları da Okuyabilirsiniz

Ceyhan Belediyesi Kenti Bayrama Hazırlıyor

Ceyhan Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kent genelindeki park ve yeşil alanlarda bakım onarım çalışmalarını …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir