YİĞİT: EĞİTİM, ENFLASYONA KURBAN EDİLEMEZ.

DEVA Partisi Adana İl Başkan Vekili Mustafa Oğuz Yiğit, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının açılışıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Ülkemizde yaşanan sosyal ve ekonomik krizin her kesimi etkilediği gibi velisinden öğrenciye, öğrenciden öğretmene eğitim alanını da olumsuz etkilediğini vurgulayan Yiğit, açıklamalarında şu sözlere yer verdi:

“Türkiye’nin geleceği, çocuklarımızın eğitimi ve öğretmenlerimizin çalışma koşulları üzerindeki olumsuzlukları en derinden yaşadığımız önemli bir döneme giriyoruz. Bugün itibariyle ilköğretim ve lise düzeyinde bütün okullar açıldı. Çocuklarımız yeni eğitim yılına başlarken velilerimiz ise büyük ekonomik baskılarla karşı karşıya.

Her yıl olduğu gibi, bu yıl da çocuklarımızın okullarına heyecanla başlamalarını isterdik. Ancak Tek Adam ve AK Parti ekonomi politikalarının son derece kötü sonuçlarıyla karşı karşıyayız. Artan enflasyon, velilerimizin çocuklarının eğitim masraflarını karşılamasını zorlaştırıyor. Hayat pahalılığı sebebiyle kırtasiye, yemek ve servis ücretlerindeki olağanüstü artışlar, geliri azalan ailelerimizin ekonomik sıkıntılarını derinleştiriyor ve çocuklarımızın eşit eğitim hakkını tehdit ediyor.

Aynı şekilde, ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı eğiten öğretmenlerimiz de geçim sıkıntısı içinde çalışmak zorunda bırakılmakta, onların işlerine motive olamamaları, eğitim kalitesinin düşmesine yol açmaktadır. Bir ülkenin geleceğini şekillendiren kıymetli öğretmenlerimize destek olmamız gerekiyor.

Bunları da Okuyabilirsiniz

Gürer: “Patates üreticisi de tüketicisi de dertli”

CHP Niğde Milletvekili ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, Niğde’nin Altunhisar …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir