“Yatırımını Çukurova’ya yapan kazanır”

Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış, Adana ve Mersin’in gerek sosyal gerekse ekonomik alanda ortak hareket etme alışkanlığı kazanması gerektiğini vurguladı.
Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Hakan Sefa Çakır’a ‘Hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunan Başkan Kış, Adana ve Mersin iş dünyası temsilcilerinin oluşturduğu ÇUKUROVA SİFED’in bölgedeki tüm sorunların çözümü konusunda, kalkınma amacı doğrultusunda her zaman görev almaya, yetkili kurum ve kuruluşlarla, sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelmeye hazır olduğunu ifade etti.
ÇUKUROVA SİFED’in bölgeye değer katmak, üretim, istihdam ve ihracata katkı sunmak, katma değer üretmek üzere yola çıktığını kaydeden Başkan Hüseyin Kış, “Çukurova Bölgesi, Türkiye’nin göz bebeğidir, yerli ve yabancı yatırımcıların mutlaka gezip görmesi, yatırım yapması gereken geniş altyapı potansiyeline sahiptir” dedi.
TARIM ZİRVESİ ÇAĞRISI
Mersin ve Adana’daki tüm ekonomi paydaşlarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla sık sık bir araya gelmeye, görüş alışverişinde bulunmaya özen gösterdiklerini kaydeden Başkan Kış, “Görüşmeler, karşılıklı diyaloglar artık plan ve projelere dönüşmeli. Öteden bu yana dile getirdiğimiz gibi iki kentin çıkarlarını ön planda tutacak, geleceğe emin adımlarla ilerleyecek bir lobi çalışması yürütmek zorundayız. Adana ve Mersin, özellikle tarım, sanayi ve lojistik sektöründe birbirini tamamlayan iki kent görünümündedir. Dolayısıyla öncelikle ortak fuar gerçekleştirebilme gücüne erişmelidir. Tarımın istenen düzeye ulaşması da bölgemiz için çok önemlidir. Bu alanda gerçekleşecek bir ‘Tarım Zirvesi’ Çukurova topraklarına ayrı bir değer katacaktır. Zirveden çıkacak sonuçlar ışığında bölgenin geleceğine yön verme şansı doğacaktır” diye konuştu.
Ziyaretleri için Başkan Kış ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür eden MTSO Başkanı Hakan Sefa Çakır da Çukurova topraklarının önemini anlatarak gerek ticarette gerekse sanayi alanında Mersin’i daha çok ileriye taşıma gayreti içerisinde olacaklarını vurguladı.

Bunları da Okuyabilirsiniz

Geleneksel 5 Ağustos Futbol Turnuvası Başlıyor

Pozantı Belediye Başkanlığı tarafından Pozantı Kongresi’nin 104’üncü yıldönümü anısına düzenleyeceği “5 Ağustos Kongresi Futbol Turnuvası” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir