Ülkemizde yabancı asker postalı istemiyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Dr. Anıl Tanburoğlu, geçtiğimiz hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde oylanıp ve kabul edilen Cumhurbaşkanlığı tezkeresi ile Suriye’deki Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının görev süresinin 2 yıl daha uzatılması nedeniyle basın toplantısı gerçekleştirip, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

CHP il binasında düzenlenen basın toplantısına CHP Adana Milletvekilleri, Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin ve Burhanettin Bulut, il yöneticileri, İlçe başkanları, kadın ve gençlik kollarının yanı sıra çok sayıda partili katıldı.

CHP İl Başkanı Dr. Anıl Tanburoğlu’nun açıklaması:

Cumhuriyet Halk Partisi, bu ülkenin ilk ve ebedi Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisidir. Dolayısıyla teröre karşı verilecek her türlü mücadeleyi amasız/fakatsız destekler. Bununla birlikte, tezkerede yer alan ve doğrudan doğruya milli egemenliğimize gölge düşürebilecek unsurları milletimizle paylaşmak da bizim görevimizdir.

Söz konusu tezkere, yabancı unsurların Türkiye’de bulunmasının, daha net bir ifadeyle, yabancı askerlerin kutsal vatan toprağımızı çiğnemesinin önünü açmaktadır. Saray İktidarına sormak isteriz: Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ordusu yok mudur? Askerlerimiz, polisimiz, korucumuz ne için mücadele etmektedir? Söz konusu yabancı askerler kimlerdir ve ordumuzun veremediği hangi mücadeleyi verecektir? Türk Milleti, oyununu canından aziz bilir. Anadolu’nun her karış toprağında yurdumuzu korumak, milletimizi yüceltmek için milyonlarca vatan evladı görevdedir.

Bizzat Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından dile getirilen ve milletimizin hemen her kesimi tarafından desteklenen bu itiraz, müzakere dahi edilmeden gündemden düşürülmüştür. Bu telaşın sebebi nedir? Türk Milleti, vatanını tehlikede gördüğü her an elbette direnç gösterecektir. Ancak çekincemiz, ülkeyi yöneten Saray İktidarının bir kez daha “Allah da milletim de beni affetsin” diyecek duruma düşmesidir.

Aziz Milletimiz bilmelidir ki, Cumhuriyet Halk Partisi, “terörle mücadele” adı altında, yabancı askerlere vatanımızın kapılarını açan maddeye itiraz etmektedir. Altın harflerle yazılmış oklardan biri milliyetçilik olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin, “yabancı silahlı kuvvetlerin Türkiye’de bulunması” ifadesini kabul etmesi mümkün değildir. Çünkü yabancı asker demek, işgal demektir.

İşin dikkat çekici bir boyutu da sarayın iktidar ortağı olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin, yabancı askerlere Türk topraklarının kapısının açılmasına, Cumhuriyet Halk Partisi itiraz edene kadar sessiz kalmış olmasıdır. Ardından “Türkiye’ye gayri meşru yabancı askerlerin ayak basması diye bir şey yoktur, şayet olursa verilecek sadece bir canımız vardır” diye, hamasetten öteye gitmeyen bir açıklama yapılmıştır. Sizin için “meşru-gayrimeşru yabancı asker” ayrımı olabilir. Ancak vatan toprağını namus bilen bizler için, böyle bir ayrım yoktur, olmayacaktır. Büyük Önder Atatürk’ün ifadesiyle, zaferleri ve geçmişi, insanlık tarihiyle başlayan, her zaman zaferle beraber uygarlık nurlarını taşıyan kahraman Türk Ordusu’ndan umudu kesip, yabancı askerlere bel bağlayan Saray ve Şürekasını, aziz milletimizin vicdanına havale ediyoruz.

İl başkanı Tanburoğlu’ndan 29 Ekim kutlamalarına davet

İl Başkanı Dr. Anıl Tanburoğlu,  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında 29 Ekim günü saat 16.30’da Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve 19.23’te de fener alayı eşliğinde düzenlenecek olan ‘’ Büyük Cumhuriyet Yürüyüşü ’ne’’ bütün Adanalıları davet etti.

 

Bunları da Okuyabilirsiniz

Gürer: “Patates üreticisi de tüketicisi de dertli”

CHP Niğde Milletvekili ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, Niğde’nin Altunhisar …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir