TÜRKİYE YÖNETİLEMEMEKTE, SAVRULMAKTA

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Dardağan Ak Parti hükümetinin ekonomi politikalarını eleştirdi ve ülkenin yönetilemediğini, savrulduğunu söyledi. AKP’nin yanlış ekonomi politikalarının, vatandaşın sırtına vergi olarak bindiğini bildiren Dardağan, “Üstelik toplumun dar gelirli grupları üzerindeki etkileri gün geçtikçe artacak olan bir krizle karşı karşıyayız. Kamuoyundaki algının aksine bu kriz, tek başına bir ekonomik kriz değil, siyasal bir krizdir. Çünkü Türkiye yönetilememektedir, Türkiye savrulmaktadır” dedi.

“CHP HALKIN UMUDU OLDU”

Ekonomik sorunlardan bıkan vatandaşın tek umudunun 20 yıldır yürütülen başarısız AKP iktidarının gitmesiyle gerçekleşeceğini kaydeden Dardağan, “Tarım politikaları daha doğrusu politikasızlığı ile tükenmiş çiftçilerimiz, yakınmalarını her zaman dile getiriyorlar. Genel Başkanımızın özellikle ayrışma ve nefret söylemlerinin artık ülkemizde karşılığı olmadığını dile getirmesi ve kucaklaşmamız gerektiğini söylemesi, ekonomik kriz ve dış politikada izlenen yanlış politikaları anlatmasının vatandaşta geçmişe göre daha fazla karşılık bulduğunu gözlemliyoruz. Bu da son yerel seçimlerde de görüldüğü üzere Cumhuriyet Halk Partisi’nin AKP’den umudunu kesmiş halkın umudu olduğunun göstergesi” şeklinde konuştu.

“2’NCİ YÜZYILA ÇAĞRI BEYANNAMEMİZİ ANLATIYORUZ”

CHP’nin Türkiye’ye karşı en ağır sorumluluğu üstlenmesi gereken bir parti olduğuna dikkat çeken Dardağan, “ Yani Cumhuriyet Halk Partililer, Türkiye’ye karşı en ağır sorumluluğu üstlenmesi gereken partiyiz. Çünkü biz kadrolarımızla var olan sorunları çözme konusunda azimli, kararlı ve özgüveni yüksek bir duruş sergilemek zorundayız. Asıl anlatmamız gereken bu, 2’nci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi. 2’nci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi’nin önce felsefesini çok iyi bilmek gerekiyor. Eğer bu felsefeyi bilirsek 2’nci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi’ni gayet güzel anlatırız. Biz mahalle mahalle, sokak sokak gezerek, bu çağrımızı vatandaşlarımıza anlatıyoruz” diye konuştu.

“EYT’DE DE DÜZENLEME BEKLİYORUZ”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun aylardır söylediği tüm çalışmaların Erdoğan tarafından yapıldığını kaydeden Dardağan şunları söyledi: “Geçtiğimiz gün, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun, KYK kredi borçlarına isyan eden gençlere “Ödemeyin” çağrısının ardından, Erdoğan, 18 Temmuz kabine toplantısının ardından borçlardan faizin kaldırıldığı söylemişti. Bize de, gençlerimize de “Teşekkürler Kılıçdaroğlu” demek düştü. Sırada emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemeler yapılacak,  EYT de Loading”

“GELİYOR GELMEKTE OLAN”

Altılı ittifak ile umut yaratıldığını söyleyen Başkan Dardağan, “Altılı masanın il ve ilçeler düzeyinde topluma yansıdığını özellikle seçim güvenliğine yönelik çalışmaların hızlandığını görüyoruz. Toplumda karşılık buldu. Her sandık başında görevlimiz olacaktır. Islak imzalı tutanaklar partimize teslim edilecektir. Seçim güvenliğini Adana’da sağlayacağımızın sözünü vermek isterim. Her okula bir avukat çalışmamızın yanında, öbek sorumlularımız, mahalle temsilcilerimiz de yarın seçim olacak gibi çalışmalarımıza hazırlar. Geliyor gelmekte olan” ifadelerini kullandı.

Bunları da Okuyabilirsiniz

Av. Volkan Tarık Çay: Tüm ulusumuzun geleceğini biçimlendiren öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü’nü kutluyorum

Yum-Çev ve Dünya Bozdoğanlar Derneği Başkanı Av. Volkan Tarık Çay 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir