SMA, kanser ve Çölyak hastalarının dramı mecliste

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, sağlık sistemi bozulan Türkiye’de hastaların doktora ve ilaca ulaşamadığını, sağlıklı gıdayı alamadığını vurguladı.
Sağlık sisteminin cefakar sağlık çalışanları sayesinde ayakta durmaya çalıştığını dile getiren Dr. Şevkin, SMA hastaları, kanser hastaları ve çölyak hastalarının sorununu, dramını Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) taşıdı.
Hastanelerden randevu alabilmenin neredeyse imkânsız hale geldiğini kaydeden Dr. Şevkin, “SMA hastası çocuklar ve aileleri çaresiz. Kanser hastaları bitkin, tedavi masraflarını karşılayamıyor, doktora, ilaca ulaşamaz hâle geldiler. Daha dün Adana’da akıllı ilaca ulaşamayan 29 yaşında bir genç kızımızı kaybettik” dedi.
“AYLIK ÖDEME SADECE 169 LİRA!”
Konuşmasında Çölyak hastalarının yaşadığı dramı da anlatan Dr. Şevkin, “Çölyak hastaları kullandığı glütensiz ürünlere ulaşamıyor. 300 gramlık bir makarnayı ortalama 50 liraya alan hastalara verilen yardım aylık sadece 169 lira!” diye konuştu. Hükümetin olumsuzluklara sessiz kaldığını, kılını kıpırdatmadığını vurgulayan Dr. Şevkin, “Hükümeti acilen göreve davet ediyorum. SMA ve kanser hastalarının sorunlarına duyarsız kalmayın, Çölyak hastalarının aylık ödemelerini derhâl yükseltin” diye konuştu.

Bunları da Okuyabilirsiniz

“Türkiye büyük bir yol ayrımında!”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, “Muhalefetin PKK’nın, FETÖ’nün, ABD’nin umudu haline …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir