SEYTİM YAZ KAMPI EĞİTİM PROGRAMI BAŞLADI

Yenilikçi fikirlerin yaşama geçirilebilmesi için Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay öncülüğünde hayata geçirilen Seyhan Belediyesi Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde (SEYTİM) STEAM Yaz Kampı başladı.

3D Tasarım,  Arduino, mBlock, Scratch, lazer CNC gibi farklı disiplinleri kapsayan bir dizi eğitimin verildiği yaz kampına gençlerin ilgisi yoğun oldu.

Yaz kampında gençler bir yandan teorik bilgiler edinirken bir yandan da pratik becerilerini geliştirme fırsatı bulup, gelişmekte olan teknolojilere adım atarak yaratıcılıklarını da keşfediyorlar.

3D modelleme dersinde üç boyutlu modelleme ve tasarımın temellerini öğrenen gençler, Arduino dersi sayesinde temel elektronik bilgileri edinerek kendileri için özelleştirilmiş projeler geliştirebiliyor. Kodlama dersinde Scratch’le, programlama mantığını öğrenip interaktif projeler oluşturan gençler lazer CNC kesim teknikleri dersinde de pratik bir deneyim elde ediyorlar.

Her seviyeden katılımcıya hitap eden ve uzman eğitmenlerin rehberliğinde gerçekleştirilen SEYTİM STEAM Yaz Kampı’nda katılımcılara interaktif bir öğrenme deneyimi sunuluyor.

Bunları da Okuyabilirsiniz

Geçmişten Günümüze Anadolu Zübeyde Ana Kültür Evi 29 Ekim’de Açılacak

Pozantı’daki Devlet Demir Yollarına ait asırlık binalar, kentin kültürel mirasına ev sahipliği yapacak. Devlet Demir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir