SEYHAN KREŞLERİNDE MİNİKLERE HAYVAN SEVGİSİ AŞILANIYOR

Seyhan’da yaşayan tüm canlıların huzuru, mutluluğu ve huzuru için görev yapan Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, belediye kreşlerinde devam eden miniklere hayvan sevgisini köpek, kedi ve tavşanlarla aşılıyor.

Dünya Hayvanları Koruma Gününde gerçekleştirilen etkinlikte Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kedi, köpek ve tavşanlarla birlikte belediye kreşlerini ziyaret etti.

Minik çocukları “Seyhan” ve “Hera” adlı köpeklerle tanıştıran ekipler, sokak canlılarını beslemeleri için çocuklara kuru mama armağan edip, sokak hayvanlarının hayvanseverlere ihtiyacının olduğunu çocuklara anlattı.

Çocuklardan sokak hayvanlarını düzenli olarak besleyip, su ihtiyaçlarını karşılamalarını isteyen görevliler, “Siz onlara severseniz, onlar da sizi çok sever” diyerek hayvan sevgisini çocuklara aşıladılar.

Minik çocuklar ise saf sevgileriyle Seyhan ve Hera ile tavşan ve kedileri sevip, aldıkları kuru mamayla hayvanları beslediler.

Bunları da Okuyabilirsiniz

Karikatür Festivali’ne muhteşem açılış

Çukurova Belediyesi’nin bu yıl 5’incisini düzenlediği Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali usta çizerlerin katıldığı muhteşem bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir