“Sayıştay Raporu Dikkate Alınsa, Kaderimiz Değişecekti”

Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer “Bartın’da meydana gelen faciayı ve İktidarın yönetim anlayışı ile ilgili eleştirilerini Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

Orhan Sümer “Sayıştay Raporu Dikkate Alınsa, Kaderimiz Değişecekti” dedi.

SARAY REJİMİ NE KADER NE FITRAT

Orhan Sümer, Cumhurbaşkanı  “Bartın’da 41 madencimizin yaşamını yitirdiği facia için “Kader planına inanmış insanlarız, bunlar her zaman olacaktır” açıklamasında bulundu. Oysa daha önce yayımyanmış Sayıştay Raporları gösterdi ki facia göz göre göre gelmiş. Ancak İktidar gereken önlemleri almamış, aldırmamış. Sayıştay, 2017 ve 2019 yıllarında grizu patlaması uyarısında bulunmuş buna rağmen hiçbir önlem alınmamış, 41 Maden emekçisi hayatını kaybetmiş çıkıp “Kader” demek insafsızlıktır. Saray İktidarı ne kaderdir ne de fıtrat. İlk seçimde mutlaka değişecektir” dedi.

TÜM İYİLİKLER İKTİDARDAN TÜM KÖTÜLÜKLER ALLAH’TAN

Orhan Sümer, “ AKP’nin ve özellikle Saray yönetiminin herhangi bir konuda sorumluluk aldığını görmüyoruz. Düşünün 20 yıldır iktidarda olan yöneticiler felaketlerde, yolsuzluklarda, usulsüzlüklerde çıkıp sorumluluk bizimdir diyemiyor. Sorumluluk almayı geçtik, her hangi bir yönetici çıkıp ihmali olan kim varsa bulacağız, bu işin sorumluları kimse mutlaka hesap verecek dahi demiyor. İyi yapılmış bir iş varsa iktidarın başarısı, kötü olan yanlşı olan bir şey varsa Allah’ın takdiri diyerek geçiştirmeye çalışıyorlar” dedi.

HER ALANDA İFLAS ETMİŞ BİR ÜLKE YARATTILAR

Orhan Sümer “Saray İktidarının yönetim şekli o kadar yanlış ki sadece ekonomi de değil her alanda iflas etmiş bir ülke yarattılar. Somadaki facianın gönüllü avukatını hapise atıp, madenciyi tekmeleyeni Ticari Ateşe olarak atarsanır toplum vicdanı sizi affetmez. Ülkenin tüm kurumlarının kriz yönetimine geçmesi gereken bir durumda çıkıp Kader açıklaması yapılırsa bu tip can yakan kazaları yine göreceğiz demektir. Liyakate göre değil sadakate göre kurumları doldurdukları için bugün kimseden hesap sorulamıyor“ dedi.

Bunları da Okuyabilirsiniz

KAMUDA, ARTIK BİR YOL AYRIMINA GELİNMİŞTİR.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, yaptığı yazılı açıklama ile “7 milyon emekli, dul ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir