SARIÇAM BELEDİYESİ’NDEN ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK KURSU

Sarıçam Belediyesi, Sarıçam Milli Eğitim Müdürlüğü (Halk Eğitimi Merkezi) işbirliği ile düzenlediği, lise mezunlarına yönelik ücretsiz üniversiteye hazırlık kurs kayıtları başladı.

Geçtiğimiz yıl açtığı üniversite hazırlık kursu ile başta tıp fakültesi olmak üzere birçok gencin üniversiteli olmasını sağlayan Sarıçam Belediyesi, yine Sarıçam Milli Eğitim Müdürlüğü (Sarıçam Halk Eğitimi Merkezi) işbirliği ile üniversiteye hazırlık kursu vermeye hazırlanıyor.

Başvuru süresinin 23 Eylül 2022 Cuma günü sona ereceğini belirten Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, kursların 3 Ekim 2022 Pazartesi günü başlayacağını kaydetti. Başkan Uludağ, Alanında uzman eğitmenler tarafından verilecek olan kurslara katılmak isteyen üniversite adaylarının, Sarıçam Belediyesi Turkuaz Masa ve Sarıçam Halk Eğitimi Merkezinde ücretsiz kayıtlarını yaptırabileceklerini belirtti.

“ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİMİ EN BÜYÜK ÖNCELİĞİMİZ”

İlçelerinde yaz boyu ihtiyacı olan birçok okulda boya, tadilat ve çevre düzenlemesi gibi çalışmalar yaparak öğrencilerin modern şartlarda eğitim-öğretim görmelerine imkan sunduklarına dikkati çeken Başkan Uludağ, ilköğretimden üniversiteye kadar her alanda eğitim ve öğretime öncelik verdiklerinin altını çizdi.

“ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK KURSLARIMIZI SÜREKLİ HALE GETİRDİK”

Başkan Bilal Uludağ, açıklamasında şu ifadelere yer verdi “Sarıçam belediyesi olarak, ilköğretimden üniversiteye kadar, eğitim ve öğretimde önceliğimiz, öğrencilerimizin kaliteli bir eğitim ve öğretim sürecinden geçmeleridir. Bu anlamda yatırımlarımızın merkezine çocuklarımızın eğitim koyduk. İlçemizde bulunan birçok okulda boya tadilat ve çevre düzenlemesi gibi çalışmalar yaparak 2022-2023 Eğitim ve Öğretim dönemine hazır hale getirdik. Bununla beraber, çeşitli nedenlerden dolayı dershaneye gidemeyen, üniversiteye hazırlanmak isteyen öğrencilerimizi de düşünerek, ilçemize sürekli bir eğitim merkezi kurduk. Sarıçam Belediyesi Ana Bacı Konukevimizde eğitimlerimizi gerçekleştireceğiz. Geçtiğimiz yıl açtığımız üniversiteye hazırlık kursumuzda başta tıp fakülteleri olmak üzere birçok bölümde üniversiteyi kazanan öğrencilerimiz oldu. Dolayısı ile bu başarı oranının bu dönem daha da artarak, çocuklarımızın istedikleri üniversiteleri ve bölümleri kazanmalarını ümit ediyorum. Kurs kayıtlarımız devam ediyor. Kursumuza katılmak isteyen öğrencilerimiz en geç 23 Eylül 2022 Cuma gününe kadar gerekli işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. 3 Ekim’de başlayacak kursumuzun tüm kursiyerlerimiz açısında verimli geçmesini umuyor, hepsine ayrı ayrı başarılar diliyorum” diye konuştu.

Bunları da Okuyabilirsiniz

BAŞKAN KOCAİSPİR ESNAF VE VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, ara vermeden sürdürdüğü esnaf, vatandaş ve mahalle buluşmaları kapsamında …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir