SARAYIN TEK DESTEKÇİSİ RANT SEVDALILARI

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “Ekonomik Kriz ve Yanlış Mülteci Politikası Sonrasında Adana’da Yaşanan Güvenlik Problemlerini” Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

İKTİDARIN YANLIŞ POLİTİKALARI ADANA’YI DERİNDEN ETKİLİYOR

Orhan Sümer, “Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubenin gerçekleştirdiği operasyonlar sonrasında, 23-29 Ocak tarihleri arasında, 70 adet ruhsatsız tabanca, 20 adet ruhsatsız tüfek, 6 adet kurusıkı silah, 662 adet fişek, 480 aranan şahıs emniyet güçlerince ele geçirilmiştir. Bu bir haftalık tablo, ekonomik kriz ve uygulanan yanlış mülteci politikasının Adana’ya verdiği zararı gözler önüne sermektedir. Adana gibi birçok zenginliği ile gündeme gelen şehrimiz ne yazık ki artık istenmeyen olaylar ile gündeme geliyor. Bu zafiyet iktidarın uyguladığı politikaların vatandaşa sirayet etmesinden kaynaklanıyor” dedi.

ADANA’DA YÜZBİNLERCE VATANDAŞ

50 LİRADAN AZ PARAYLA GEÇİNMEK ZORUNDA

Orhan Sümer, “Yirmi yıllık AKP iktidarı sonrası Adana’da 281 bin vatandaş günlük 47 liradan az parayla geçinmek zorunda kalıyor. Suriyelilerin en yoğun olduğu 6’ncı il durumunda, uyuşturucu kullanımında, adam yaralama ve cinayet işlerinde… Tüm bunları bir araya getirince suç ve suça yönelik işler sürekli artış gösteriyor Adana’mızda. Yirmi yıllık AKP iktidarı Adana’mızı görmezden gelirken, yanlış politikalar sürekli geriye götürürken kuracağımız millet iktidarında Adana’mızı özlenen ve ışıl ışıl olan, filmlere konu olan eski günlerine kavuşturacağız, şehrimizi bölgenin göz bebeği hâline getireceğiz. İktidar bu acı tabloyu görmesine rağmen çözüm üretmekten aciz bir tavır sergiliyor” dedi.

SARAYIN TEK DESTEKÇİSİ RANT SEVDALILARI

Orhan Sümer, “Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz o kadar büyük ve zorlayıcı bir duruma geldi ki, vatandaşlar ne yapacağını şaşırmış durumda. Toplumun her kesiminden iktidara yönelik serzenişler geliyor. 20 yıldır ülkeyi yönetip sonunda bu hale getirenleri savunanlar ise sadece ranttan beslenen 5’li çeteler ve onların ortakları. Saray İktidarının halkla bir bağı kalmamıştır. Bugün milyonlarca aile açlıkla mücadele ederken iktidar bu durumu görmezden geliyorsa, orada devlet aklı ve vicdanı yok demektir” dedi.

Bunları da Okuyabilirsiniz

“Türkiye büyük bir yol ayrımında!”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, “Muhalefetin PKK’nın, FETÖ’nün, ABD’nin umudu haline …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir