“Saray hariç herkes için kara kış kapıda”

CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “Yapılan araştırmalar sonrasında vatandaşın en çok faturalarını öderken zorlanması ile ilgili konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

Orhan Sümer, “Saray hariç herkes için kara kış kapıda” dedi.

FATURALAR TEFECİ SENEDİ GİBİ OLDU

Orhan Sümer, “Saray İktidarının Türkiye’yi sürüklediği ekonomik kriz vatandaşlarımız için büyük bir buhran haline dönüşmüştür. Sürekli artan fiyatlar karşısında eriyen maaşlar ile alım gücünün düşmesi vatandaşları ikinci hatta üçüncü işlerde çalışmaya itmiş ne yazık ki bu durumda çözüm olmamıştır. Milyonlarca hanenin faturaları ödeme zorluğu yaşadığı artık tüm Türkiye’nin bildiği bir gerçektir. En temel giderler arasında bulunan hane faturaları tefeci senedi gibi, milletin ödeyemeyeceği durumdadır. Özellikle alt gelir grupları ve emeklilerimiz posta kutusunda fatura görmekten korkar hale gelmiştir” dedi.

 ISINMAK İÇİN TEK PETEK YAKABİLEN ŞANŞLI

Orhan Sümer, “Tüm dünyada enerji krizi tartışılırken, Saray İktidarının kibirlileri, bu krizin Türkiye’yi etkilemeyeceğini söylüyorlar. Oysa Elektrik ve Doğalgaza gelen zamlardan sonra Türkiye daha büyük bir krizin eşiğinde. Geçen kış bir çok evde, ısınmak için evdeki bir peteği çalıştırdığını söyleyen aileler gelen faturaları zor ödediklerini belirtmişti. Bu kış ise o tek bir peteği yakıp ısınabilen şanslı sayılacak. Vatandaşı battaniye, yorgan altında ısınmaya mecbur bırakanlar, her sene gaz bulduk açıklaması yapmayı da ihmal etmiyor” dedi.

 GAZ LAMBALARI GERİ DÖNDÜ

Orhan Sümer, “Anadolu’da bir çok evde gaz lambaları kullanılırdı. Ancak fatura yüzünden, ekonomik nedenlerle elektrik kullanılmaması, AKP Döneminin unutulmayacakları arasına girdi. Yüksek elektrik faturasını ödemekte zorlanan vatandaşlarımız gaz lambası kullanmaya başladı. Türkiye’yi iflasın eşiğine sürükleyenler bin odayı saraylarında ışıl ışıl oturdukları için fark etmiyor olabilirler. Ancak vatandaş hayatta kalabilmek için yüz sene öncesine geri dönmek zorunda kalıyor” dedi.

 

Bunları da Okuyabilirsiniz

Bakan Muş Adana ESOB’da

Bakan Muş Adana ESOB’da sorun dinledi, açılış yaptı Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş, Adana Esnaf …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir