“Sanki suç, sanki günah işledik”

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, belediye bünyesinde çalışırken Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) kapsamında emekli olanlar ile Cumhurbaşkanlığı kararıyla ödenecek deprem tazminatı için borçlanma yetkisine karşı çıkan bazı belediye meclis üyelerine tepki gösterdi.
Ceyhan Belediyesi’nin meclis toplantısında 7 benzemezin bir olup belediye hizmetlerini engellemeye çalıştığını dile getiren Başkan Hülya Erdem,  “Tüm emektar çalışanlarımızın altı ay süreli deprem tazminatını ödeyebilmek için borçlanma yetkisi istedik. Sanki suç, sanki günah işledik. Yedi benzemez bir oldu Belediye Meclisi’nde; haklı talebimize duvar ördüler, engel oldular” dedi.
Meclis toplantısının ardından kamuoyuna açıklama yapan Başkan Erdem, Belediye Meclisi’nde alınan kararla, borçlanma yetkisini öngören teklifin reddedildiğini bildirdi.
“SANKİ SUÇ, SANKİ GÜNAH İŞLEDİK”
“Halka hizmet, hakka hizmettir. ‘Vatanını en çok seven, işini en iyi yapandır’ anlayışıyla gece gündüz demeden yılgınlık ve yorgunluk bilmeden, can havliyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu zorlu mücadelemizde ne yazık ki bazen çeşitli engellerle de karşılaşıyoruz” diyen Başkan Hülya Erdem, şunları söyledi:
““Belediye Meclisi’mizde bunun bir örneği yaşandı. Biz her zaman emeğin ve emekçinin yanında olduk. Emek yüce bir değerdir. Bu doğrultuda belediyemizde; EYT kapsamında emekli olacak çalışanlarımızın mağdur olmaması adına bir talebimiz oldu. Cumhurbaşkanlığı Genelgesi doğrultusunda, emektar çalışanlarımızın 6 ay süreli deprem tazminatını ödeyebilmek için borçlanma yetkisi istedik. Sanki suç, sanki günah işledik. Yedi benzemez bir oldu, Belediye Meclisi’nde oldukça haklı talebimize duvar ördüler, engel oldular.
“YILGINLIK YOK”
Belediyemizde çalışma barışının korunması, halkçı hizmetlerimizin kesintisiz sürmesi, emek ve özgürlük kapsamında hakların verilmesi için kimse önümüzde duramaz. Biz şanlı hizmet bayrağını Ceyhanlının gönlüne taşımış, onlardan aldığımız güç ve destekle yolumuza durmadan devam etmenin onurunu yaşıyoruz. Kim coşkun akan hizmet selinin önünde durabilir? Herkes işine bakacak biz çalışmalarımızı aralıksız sürdürüp destan yazmaya devam edeceğiz. Boyun eğmek yok, yılgınlık yok. İşimiz hizmet gücümüz millet.”

Bunları da Okuyabilirsiniz

Ceyhan Belediyesi Kenti Bayrama Hazırlıyor

Ceyhan Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kent genelindeki park ve yeşil alanlarda bakım onarım çalışmalarını …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir