Sadullah Kısacık’tan Ceyhan Ziyareti!

DEVA Partisi Adana Milletvekili Sadullah Kısacık, resmi ziyaretler ve davetlerden oluşan faaliyet programı çerçevesinde Ceyhan’daydı. DEVA Partisi Adana İl Başkan Vekili Mustafa Oğuz Yiğit, Ceyhan İlçe Başkanı Abdulgafur Kaya ve ilçe yönetim kurulu üyelerinden oluşan bir heyetin eşlik ettiği Kısacık, temaslarına Ceyhan Kaymakamı Muhammed Gürbüz’ü ziyaretle başladı.

Kısa bir süre önce Ceyhan Kaymakamlığı görevine başlayan Muhammed Gürbüz’ü makamında ziyaret eden Kısacık, yeni görevinin kendisi ve Ceyhan için hayırlı olması ve çalışmalarında başarılar dileklerini iletti. Ziyaret sırasında gerçekleşen görüşmede Ceyhan’ın sorunları ve çözümleri hususuyla, ilçenin özellikle sanayi ve ticaret alanında sahip olduğu ekonomik potansiyelin yatırımlarla desteklenmesinin şehrin geleceği için önemi üzerine duruldu.

Kaymakamlık ziyareti sonrasına temaslarını sürdüren Sadullah Kısacık, Ceyhan’ın önemli yayın kuruluşlarından Arslan Medya Grubu Başkanı Yusuf Arslan’ı ziyaretle programına devam etti. Ceyhan’da medya, gündem ve siyaset konulu bir görüşmeden sonra Kısacık, Hükümet Caddesi üzerinde bulunan esanaf ve vatandaşları ziyaret etti ve şikayetlerini dinledi.

“Ceyhan, engelli vatandaşlarımızın rahatça yaşadığı örnek bir kent olacak!”

Bu ziyaretlerinin arından Kısacık, davetlisi olduğu CEYBİDER(Ceyhan Engelli Bireyleri Yardımlaşma ve Dayanışma) Derneği’nin düzenlemiş olduğu yemeğe katılarak engelli vatandaşlar ve aile yakınlarıyla bir araya geldi. Burada söz alarak vatandaşlara hitap eden Sadulah Kısacık hitabında:

“Sahip olduğu potansiyel itibariyle ülkemizin göz bebeği, ve gelecekte Adanamızın lokomotifi olmak durumuna gelmiş güzide ilçemizde, Ceyhanımızda, siz kıymetli hemşehrilerimle bir arada olmaktan son derece mutluyum. Ceyhan’ı inşallah çok güzel, çok bereketli ve çok parlak günler bekliyor. Bir 5-10 yıl sonra çok farklı bir Ceyhan’da buluşacağımızdan, çok farklı bir Ceyhan konuşacağımızdan emin olabilirsiniz.  Çünkü yurt içinden ve yurt dışıdan önemli holdingler, sanayi ve ticaret şirketleri ilçemize yatırımlarına başlamış veya yeni yatırımlar için başvuru aşamasındalar. Ama bu parlak günler için hepimizin çalışması gerekiyor. Memleketimizin gençlerini, evlatlarımızı istihdam gerektiren önemli yatırımları değerlendirmek adına; STK’lar, resmi kurumlarımız, sanayi, ticaret odalarımız, borsa elele vererek, hepimizin elini taşın altına koymasıyla farklı alanlarda eğitmemiz ve ilçemize kazandırmamız gerekiyor. Bütün bu avantajların değerlendirilmesi ilçemizin her kesimine yeni imkanlar ve rahatlık getireceği gibi siz engelli vatandaşlarımıza da yeni imkan kapıları açacak ve rahatlık getirecek. Bugün Ceyhanımızın en önemli sorunlarından birisi sithdam sorunu. Bahsettiğimiz yatırımların ilçemize gelmesi halinde yeni iş sahalarının açılması ve kazananın siz hemşehrilerimizin olması, kazancın ilçemizde kalması demek, hepiniz için daha refah bir hayat demek. Bugün engelli vatandaşlarımızın en çok şikayet ettiği istihdam, özlük hakları, güçlü sosyal güvence şartları gibi hususlarda sorunların ortadan kalktığı; haklarını daha rahat ve daha güçlü savunan bir STK yapısının var olduğu sosyal ve ekonomik rahatlık ve özgürlük demek. Tüm bu sorunların ortak tutum, işbirliği ve çalışma ile elele veirlerek çözülemsi halinde Ceyhan, emin olun engelli vatandaşlarımızın rahatça yaşadığı örnek bir kent olacak.

Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ın liderliğinde Sadece Ceyhan’da değil ülkemizdeki bütün engelli vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek konusunda kararlıyız. Bu çerçevede engelli vatandaşlarımızın ekonomik anlamda zorlanmadan toplumsal hayata entegre olabilmesi için hem kamuda hem de özel sektörde istihdam edilmelerini kolaylaştırmak, belirli sürelerle sağlık, bakım ve barınma ihtiyaçlarının karşılanacağı bakım merkezlerini açarak engellilerimize konforlu yaşam alanları oluşturmak, bakıma muhtaç engelli vatandaşlarımızın ve evde bakım hizmeti verenlerin Genel Sağlık Sigorta primlerini ödemek, varsa geçmişe yönelik borçlarını silmeyi daha evvel ilan ettiğimiz eylem planlarımızda vaad değil, realist politikamız olarak ifade etmiştik. İnşallah DEVA iktidarında tüm engelli vatandaşlarımız, kendi alanlarında ve kendi alanları dışında faydalanacakları tüm haklardan sonuna kadar faydalanacaklar.” Sözlerine yer verdi.

 

 

Bunları da Okuyabilirsiniz

Gürer: “Patates üreticisi de tüketicisi de dertli”

CHP Niğde Milletvekili ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, Niğde’nin Altunhisar …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir