POZANTI ÇAKIT ÇAYI İÇ GÖL PROJESİ HAYATA GEÇİRİLİYOR

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın “siyasi hayatım boyunca hayalini kurup yapamadığım ve içimde uhde kalan” dediği “Çakıt Çayı İç Göl Projesi” nihayet hayata geçiriliyor.

 

DSİ MÜDÜRÜNE ZİYARET

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay ve beraberindeki heyet, DSİ Adana Bölge Müdürü Ahmet Ersin Gökçe’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette, yıl içerisinde yapım ihalesi yapılacak olan “Adana Pozantı İlçe Merkezi Çakıt Çayı Islahı” işi ile alakalı olarak proje çalışmaları istişare edildi.

 

Projede; Çakıt Çayı Islahının İstiklal Mahallesi ile Alpu Mahallesi sınırları arasında kalan 4.90 kilometrelik güzergâh boyunca konumlanmış olan Pozantı yerleşim yeri ve tarım arazilerinin taşkın sulardan korunması ve yukarı havzalardan gelebilecek malzemelerin engellenmesi amaçlanıyor. 30 Milyon ödenekli bu projeyle birlikte Hayaller gerçek oluyor, Pozantı hayırlı bir hizmetle daha taçlanıyor.

 

BAŞKAN ÇAY “MÜJDE POZANTI” DİYE DUYURDU

DSİ Adana Bölge Müdürü ve teknik heyetiyle yapılan toplantı sonrasında duygu ve düşüncelerini dile getiren Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, “Müjde Pozantı” diyerek bu yıl içerisinde Çakıt Çayı ıslahının yapılacağını belirterek şunları söyledi;

 

“Müjde Pozantı; Siyaset hayatımda hayalini kurup yapamadığım ve hep içimde uhde kalan Çakıt Çayının Islahı ve kısmi iç göl hayalim daha önce Ankara’da ziyaretinde bulunduğum Sayın Tarım ve Orman Bakanımız Değerli Büyüğüm Prof. Dr. Vahit Kirişçi Beyefendinin talimatları ile projemiz Allah’a hamdolsun, hayata geçiyor. Sayın Bakanımızın ön ihale onayı vermesi ile birlikte bugün DSİ Adana Bölge Müdürümüz Sayın Ahmet Ersin Gökçe ile makamında Pozantı Belediyesi İmar Müdürümüz Okan Akyüz, Mimarımız Bezengül Erbil ve İnşaat Mühendisimiz Tekin Aydın ile birlikte DSİ Proje Ekibiyle yaptığımız değerlendirme ve istişareler sonucunda ihale ön hazırlıkları için mutabakata vardık. Hayaller gerçek oluyor, Pozantı hayırlı bir hizmetle daha taçlanıyor. 30 Milyon ödenekli bu anlamlı projeye onay veren ve bize güvenen Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişçi Beyefendiye şahsım ve Pozantı halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Allah razı olsun. Pozantı’mıza hayırlı olsun.”

Bunları da Okuyabilirsiniz

Yüreğir Belediyesi Can Dostları Aşılıyor…

Yüreğir Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde yaşayan kedi ve köpekler için kuduz aşısı çalışması başlattı. Son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir