“Onuruyla ayakta duran tüm gazetecileri ayakta alkışlıyorum”

YUM-ÇEV ve DÜNYA BOZDOĞANLAR Derneği Başkanı, Av. Volkan Tarık Çay, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Başkan Çay, gazeteciliğin demokrasiye oldukça fazla katkı sağlayan açık bir alan olduğunu, vatandaşın özgür ve tarafsız haber alma hakkını sağlayan bir meslek dalı olduğunu vurguladı.

Basının tarafsız, özgür olduğu yerde gerçek demokrasinin olduğunun altını çizen Başkan Av. Volkan Tarık Çay açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

GAZETECİLİK DÜNYANIN EN ZOR MESLEKLERİNDEN BİRİDİR

“21 Ekim Dünya Gazeteciler gününü kutluyorum. Dünyanın en zor mesleklerinden biri gazeteciliktir. Nerede özgür bir gazete, özgür bir kalem olsa orada onu teslim almak isteyen bir hükümdar özentili siyasi mutlaka vardır. Kalemini satmayan, siyasi iktidarlara teslim olmayan, her ne pahasına olursa olsun onuruyla ayakta duran tüm gazetecileri ayakta alkışlıyorum.

GAZETECİ YALNIZCA GERÇEKLERİ İLETEN GÖREV ADAMIDIR

Gazete ve gazetecilik deyince, ‘patron, para ve sermaye’nin akla gelmediği, emek ve halkın özgür haber alma hakkı üzerinden değer üreten gazetecilik anlayışının hakim olduğu günlere ulaşmak dileğiyle, gazete çalışanlarının 21 Ekim Dünya Gazeteciler günü kutluyorum. Şunu unutmamak gerekir ki, gazeteci; birilerinin istediğini yazan veya haberleştiren değil, yalnızca gerçekleri ileten şerefli bir görev adamı olmak zorundadır.”

Bunları da Okuyabilirsiniz

“Artık canı sıkılan, güzellik uzmanıyım, diyemeyecek!”

Adana’nın başarılı iş kadınlarından Queen Vip kurucusu Kezban Sarıca, “Artık canı sıkılan, güzellik uzmanıyım diyemeyecek” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir