MHP YÜREĞİR OLAĞAN KONGRESİ ŞÖLEN HAVASINDA GEÇTİ

Hafta sonu Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleşen MHP Yüreğir ilçe 14. Olağan kongresinde 400 Delegeden yaklaşık 330 delegenin oy kullandığı Genel kurulda güven tazeleyen Mevcut Başkan Tamer Yücel, 2024 yılında yapılacak olan Yerel seçimler için Teşkilat olarak hazır olduklarının vurguladı.

YÜCEL; , Güçlü Türkiye düsturumuz ile vatandaşlarımız ile bütünleştik

Divan Başkanlığını Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy’un yaptığı kongre saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Tamer Yücel, 8-9 Şubat 1969 tarihinde temeli  Adana’mızda atılan kutlu davamızın,Ülkemize ve Milletimize hizmetinde üstümüze düşen Milliyetçi Hareket Partisi Yüreğir İlçe Başkanlığı görevimizi merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in izinde, Bilge Liderimiz Sayın Doktor Devlet Bahçeli Beyefendinin emrinde, büyük bir sorumluluk ve inançla yaklaşık 2 yıldır sürdürmekte olduğunu belirterek ,Kutlu davamıza hizmet noktasında din, dil, ırk ve mezhep gözetmeksizin herkesi kucaklama gayreti ve özverisinde bulunduk. Hastalık,cenaze ve kederli günlerinde acılarını paylaştık. Düğün, sünnet ve mutlu günlerinde sevinçlerine ortak olduk. Derdi olan hemşerilerimizin derdiyle dertlenip, derman olmaya çalıştık.

Yaşamış olduğumuz asrın felaketi 6 Şubat Depremlerinde gece  gündüz demeksizin yaraları sarma noktasında azamı gayret gösterdik dedi. Başkan Yücel, 14 – 28 Mayıs Genel Seçimlerinde İlçe Teşkilatımız ve Yüreğir Ülkü OcakBaşkanlığımız ile birlikte tüm gönüldaşlarımızı da yanımıza alarak mahalle mahalle, sokak sokak, köy köy, kapı kapı dolaşıp vatandaşlarımız ile bir araya gelerek istişarelerde bulunduk. Akabinde; ev toplantıları, sokak toplantıları, mitingler gerçekleştirip 2023 Lider Ülke Türkiye’sinde Güçlü Milliyetçi Hareket Partisi, Güçlü Türkiye düsturumuz ile vatandaşlarımız ile bütünleştik. Aynı kararlılık ile 2024 Mart ayında yapılacak yerel seçim çalışmalarında yeni ve dinamik kadrolarımızla durmaksızın mücadele etmeye devam edeceğiz.

Allah’a hamd olsun ki; “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” diyen bilge liderimiz Sn. Doktor Devlet Bahçeligibi bir lidere sahip olmanın gururunu yaşıyoruz.

Bu vesile ile 14. Olağan kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, daha fazla çaba ve gayret göstereceğine inandığımız, yeni yönetimimiz ile yılmadan, yorulmadan Yüce Türk milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Cenab-ı Allah,liderimizesadakat,Teşkilatımıza hizmet etmek noktasında bizleri mahcup etmesin inşallah… Sözlerimi merhum Abdurrahim Karakoç’un şu dizeleri ile sonlandırmak istiyorum;   Beden ölür, çürür, cana bakın siz. Kim kiminle yürür, ona bakın siz.

Bırakın dönsün dönme dolaplar Haktan hakikatten yana bakın siz. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE diyerek sözlerini tamamladı

KANLI : yerel seçimleri Cumhur İttifakı olarak kazanmak için ülkü ve dava arkadaşlığı ruhuyla çalışmalıyız

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, ise yaptığı konuşmasında  gerçekleştirilen kongrelerde oluşan kadrolarla yerel seçimlere yoğunlaşacaklarını kaydetti. Kanlı, “Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin çizdiği yoldan sapmadan, hedefe kilitlenmiş olarak, önümüzdeki yıl Mart ayında yapılacak yerel seçimleri Cumhur İttifakı olarak kazanmak için ülkü ve dava arkadaşlığı ruhuyla çalışmalıyız. ‘Diyar Diyar Anadolu’ teması ve ruhuyla başlattığımız yürüyüşümüzle inanıyoruz, çalışıyoruz, başaracağız!” şeklinde konuştu.

VARLI: Biz inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz ve inşallah yine başaracağız

MYK Üyesi Milletvekili Muharrem Varlı da, milletvekili ve cumhurbaşkanı seçimlerinde Cumhur ittifakı kazanmasın, Recep Tayyip Erdoğan seçilemesin diye içeriden muhalefetin, dışarıdan emperyalist güçlerin her yolu denediğini belirterek, “Ama Allah’a şükür inandık ve başardık. Biz inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz ve inşallah yine başaracağız.” ifadesini kullandı.

Yerel seçimleri kazanma mesajı veren Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, “Şimdi bizlere düşen 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta kazanılan demokrasi zaferinin yerel seçimlerde elde edeceğimiz başarılarla taçlanmasını sağlamaktır. Mevcut belediye başkanlıklarımızı muhafaza ederek bunun üzerine yenilerini ekleyeceğiz.” dedi. MHP’nin Adana’daki ilçe kongreleri 20 Ağustos’ta tamamlanacak.

Kongreye davetli olarak  Adana Ülkü Ocakları Başkanı Cem Tutsoy başta olmak üzere MHP Adana ilçe Başkanları bazı muhtarlar STK temsilcileri, Yüreğir Belediye Başkan Yardımcısı Murat Bilal,ve çok sayıda partililer katıldı.

Bunları da Okuyabilirsiniz

ENGELSİZ FESTİVAL’DE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

Yüreğir Belediyesi’nin düzenlediği ‘Engelsiz Festival’de özel gereksinimli bireyler aileleri ile birlikte gönüllerince eğlendi. Yüreğir Belediyesi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir