Kocaispir, TSYD’de

Yüreğir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Kocaispir; yangında zarar gören TSYD Adana Şubesi idari bina ve restaurant bölümünde incelemelerde bulundu.

Elektrik kontağından çıktığı belirlenen yangından etkilenen bölümleri gezerek TSYD Adana Şube Başkanı Kerim Hoşfikirer’den bilgi alan Başkan Kocaispir; herhangi bir can kaybı olmamasının sevindirici olduğuna dikkat çekti.

Son günlerde hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte kent genelinde elektrik kesintileri yaşandığı, sık sık kesilen enerjiden kaynaklı olarak vatandaşların şikayetlerinin gündeme geldiğini belirten Başkan Kocaispir; “Maalesef bu yöndeki şikayetlere biz de maruz kalıyoruz. TSYD Adana Şubesi Tesisleri’ni adeta harabe çeviren yangının da elektrik kontağından meydana gelmesi de bu yöndeki şikayetleri haklı çıkarıyor.

TSYD gibi ülkemizin önemli sivil toplum kuruluşlarından birinin Adana Şubesi Tesisleri’nde meydana gelen yangın hepimizi üzdü. Ancak en büyük tesellimiz can kaybının olmaması. Mala gelen zarar bir şekilde telafi edilir. Yaralar el birliği içerisinde çabucak sarılır. Tesislerin daha da iyi hale gelmesi ve daha aktif hale gelmesi için üzerimize düşeni yerine getireceğimizden şüpheniz olmasın” dedi.

Başkan Kocaispir’e yangınla ilgili bilgi veren TSYD Adana Şube Başkanı Kerim Hoşfikirer de yaptığı açıklamada; yangının elektrik kontağından çıktığının itfaiye raporuyla da netleştiğini belirterek, “Elbette can kaybı yaşanmaması üzüntümüzü hafifletti. Yangın sonrası toplumun tüm kesimlerinden gelen destek açıklamaları da bizi mutlu etti. Herkese çok teşekkür ediyoruz. Tesislerimizin yeniden ayağa kalkması ve başta üyelerimiz olmak üzere Adana basınına ve kentimize daha iyi hizmet sunması en büyük önceliğimizdir” dedi.

Bunları da Okuyabilirsiniz

Geleneksel 5 Ağustos Futbol Turnuvası Başlıyor

Pozantı Belediye Başkanlığı tarafından Pozantı Kongresi’nin 104’üncü yıldönümü anısına düzenleyeceği “5 Ağustos Kongresi Futbol Turnuvası” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir