KIZILAY HAFTASI, İYİLİĞİ BİR KEZ DAHA HATIRLATIYOR

Kızılay Genel Sekreteri Ramazan Saygılı, Kızılay’ın bayramı niteliğinde olan ve iyiliği hatırlatan Kızılay Haftası’nın çeşitli etkinliklerle kutlandığını bildirdi.

Saygılı, yaptığı açıklamada, her yıl 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası’nın önemine dikkati çekerek, “Ülkemizin en köklü ve güçlü yardım kuruluşu olan Kızılay, kurulduğu 1868 yılından bu yana toplumsal dayanışma bilinciyle kan, afet, sosyal hizmetler, sağlık, ilk yardım, eğitim, uluslararası yardım, göç ve mülteci hizmetleri, gönüllülük ile bu hizmetlerin finansal sürdürülebilirliği için kurduğu iştiraklerle daha da güçlenerek çalışmalarına devam ediyor” bilgisine yer verdi.

Yardımlaşma ve dayanışma kültürünü yaygınlaştırmak üzere çeşitli etkinliklerin planlandığı Kızılay Haftası’nda, genç nesillere Kızılaycılık bilincini aşılamanın öncelikleri arasında yer aldığını belirten Genel Sekreter Ramazan Saygılı, şunları kaydetti:

“ 2022’nin ana teması olan Dayanışma Yılı’na vurgu yapılırken topluma “Dünden daha güçlüyüz. Seninle birlikte…” sloganıyla sesleniyoruz.  Kızılay’ın bayramı olan Kızılay Haftası’nda da birçok etkinlik düzenlenecek. 2022’yi Dayanışma Yılı olarak ilan eden Kızılayımız, hafta boyunca düzenlenecek etkinliklerin ana temasını da “dayanışma” üzerine kurdu. Bu tema altında Kızılay, “Dünden Daha Güçlüyüz. 1868’den beri ihtiyacı olan herkese, her yere ulaşmak için iyiliği büyütmeye devam ediyoruz. Seninle birlikte…”  diyerek vatandaşlarımıza sesleniyoruz.”

Ramazan Saygılı, Kızılay’ın iyiliği yaymak için yürüttüğü tüm çalışmalarında vatandaşların desteğine de ihtiyaç duyduğunu anımsatarak, şöyle devam etti:

“Yardımseverlerin ve gönüllülerinin desteği ile çalışmalarını zaman kavramının ötesine taşıyan Kızılay, bu yıl da 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında kutlanacak olan Kızılay Haftası’nda yürüttüğü faaliyetlere dair kamuoyunda farkındalık oluşturmak, Kızılaycılık ruhunu öğrencilere aşılayarak dayanışma, sosyal sorumluluk, gönüllülük konularında bilinç oluşturmak için çalışmalar yürütecek.”

Ramazan Saygılı, Kızılay Haftası boyunca “Dünden Daha Güçlüyüz. Seninle birlikte…” sloganı kapsamında çocuk ve gençler için renkli etkinlikler ve bilinçlendirici faaliyetler düzenleneceğini belirterek, şu bilgilere yer verdi:

“ Kızılay’ın gönüllüleri pankartlar eşliğinde yürüyüşler gerçekleştirecek. Kalabalık alanlara kurulacak olan standlar ile Kızılay’ın faaliyetleri anlatılacak, bandolar ve maskotlarla dikkat çekilecek. Kızılay iyilik hikayeleri ile tarihine yönelik özel sergiler ve geleneksel hale gelen Kızılay Sokağı da ziyaretçilerini bekliyor olacak. Futbol kulüpleri müsabakalarına Kızılay pankartlarıyla çıkacak, yurt genelindeki simgesel yapılar da kırmızı renge bürünecek. Kızılay’ın kan verme standları ise hafta boyunca kan bağışında bulunmanın önemine de dikkat çekecek.”

Saygılı, Kızılay Haftası münasebetiyle iyiliği daha fazla bulaştırmak için halkı etkinliklere katılıma davet ettiklerini sözlerine ekledi.

Kızılay Haftası 4 Kasım’a kadar, Kızılay’ın hizmetlerini anlatan geniş kapsamlı kültürel ve sanatsal faaliyetlerle  sürecek.

Bunları da Okuyabilirsiniz

YÜREĞİR’DE BÜYÜK DÖNÜŞÜM DEVAM EDİYOR

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in girişimleri ile Şehit Erkut Akbay Mahallesi’nde başlatılan kentsel dönüşüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir