Kısacık Amatör Ligler Açılış Töreni’ne katıldı

DEVA Partisi Adana Milletvekili Sadullah Kısacık, Adana’da gerçekleştirdiği saha faaliyetleri kapsamında Amatör Ligler Açılış Töreni’ne katıldı. Güney Yıldızı Stadı’nda Çukurova Press Havuzlubahçe – Yenibeygücü kulüpleri arasında oynanan müsabaka ile başlayan açılış töreninde; Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ahmet Bozan, DEVA Partisi Adana İl Başkan Vekili Mustafa Oğuz Yiğit, Çukurova Press Havuzlubahçe Spor Kulübü Başkanı Engin Kanber, Yenibeygücü Spor Kulübü Başkanı Ömer Yıldırım ve sporseverler hazır bulundu. Müsabaka; Sadullah Kısacık, Muzaffer Çintimar, Ahmet Bozan ve kulüp başkanlarının maç başlama vuruşu öncesinde sahaya gelerek, karşılaşmanın hakemlerine ve futbolculara başarı dilekleri sonrasında yapılan sembolik başlama vuruşu ile başladı.

Tören sonrasında tribündeki yerini alarak karşılaşmayı izleyen Kısacık; Ahmet Bozan, kulüp başkanları, törene davetliler ve ilgililerle Adana’da amatör ligler, futbol ve spor konusunda son gelişmeler ve sorunlar üzerine görüşmelerde bulundu. Görüşmelerden hareketle bazı açıklamalarda bulunan Kısacık, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Öncelikle bugün start alan ilimiz Amatör Ligi’nde mücadele edecek tüm kulüplerimize, sporcularımıza ve görev alacak hakemlerimize başarılar diliyorum. Mücadele ve seyir seviyesi yüksek, çekişmeli, güzel sonuçların alnacağı, sportif saygının ön plana çıkacağı bir sezon olmasını temenni ediyorum. Geleceğimizin teminatı olan geçnlerimizin ve çok kıymetli sporsever hemşehrilerimizin bugün futbol heyecanı ve sporun birleştiriciliğiyle bir arada olmasından son derece mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Profesyonel lig müsabaları olsun, amatör lig müsabakaları olsun aynı heyecan atmosferine şahit olmak, şehrimiz için çok güzel ve anlamlı bir duygu. Bu bakımdan Adanamız sporla barışık, futbolla özdeş bir şehir olduğunu fazlasıyla kanıtlıyor.  Gençlerimizin farklı spor dallarında, amatör lig gruplarında yer alan kulüplere ilgi göstermesi, amatör seviyeden gelen birikimle profesyonelleşmeye katkısı, şehrimizin ve ülkemizin sportif başarısı için son derece önemlidir. Amatör kulüplerimizin varlığı da, gençlerimizin spor alışkanlığı kazanarak kendilerini daha verimli ve kaliteli yetiştirmelerini sağalayacak ortamlar sunması açısından ayrıca kıymetlidir.  Bu sebeple şehrimizde futbolun, sporun ve gençlerimizin; Adanamız ve ülkemiz adına başarılı olmaları için klüplerimize kurumsallaşma, alt yapı ve tesisleşme çalışmalarında sunulan maddi imkan ve desteklerin artırılması taraftarıyım. Bu konuda Adanamızda her alanda olduğu gibi spor kulüplerimizin ve sporcularımızın da TBMM’de sesi ve sorunlarının çözümleri için destekçileri olacağız.”

Bunları da Okuyabilirsiniz

Gürer: “Patates üreticisi de tüketicisi de dertli”

CHP Niğde Milletvekili ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, Niğde’nin Altunhisar …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir