“Kimsenin gücü yetmez”

Ceyhan ve Yumurtalık ilçelerinin Osmaniye bağlanması iddiasına bir tepki de YUM-ÇEV ve Dünya Bozdoğanlar Dernek Başkanı Av. Volkan Tarık Çay’dan geldi.

Kimsenin gücü yetmez

BAŞKAN KARALAR’IN SONUNA KADAR YANINDAYIZ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ZEYDAN KARALAR’ın katıldığı bir televizyon programında Ceyhan ve Yumurtalık ilçelerinin Osmaniye’ye bağlanabileceği iddiası gündeme bomba gibi düştü. Bunun üzerine konuyla ilgili bir tepki de YUM-ÇEV ve Dünya Bozdoğanlar Dernek Başkanı Av. Volkan Tarık Çay’dan geldi.

İLÇELERİMİZİ ELİMİZDEN ALMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ

Başkan Karalar’ın tepkisine karşılık sonuna kadar yanında olduğunu belirten Av. Çay, “Ceyhan’ı ve Yumurtalık’ı Adana’dan kopartmaya çalışıyorlar ama buna kesinlikle izin veremeyiz. Osmaniye kalkınsın büyükşehir belediyesi vasfı kazansın diye şehrimizin en güzide ilçelerini elimizden almaya kimsenin gücü yetmez” dedi.

BU KONU BİZİ FAZLASIYLA RAHATSIZ ETTİ

Başkan Av. Volkan Tarık Çay, Ceyhan’da ve Yumurtalık’ta Adana’ya ciddi katkı koyacak yatırımlar yapıldığını dile getirerek, “Yumurtalık’a Konteyner limanı gelecek, Mersin limanından çok daha fazla büyük kapasiteyle çalışacak. Doğal olarak Yumurtalık ve Adana kazanacak. Bu iki ilçemizin Osmaniye bağlanacağı iddiaları kesinlikle bizleri rahatsız etmiştir” diye konuştu.

ASLA KABUL EDEMEYİZ, ETMEYECEĞİZ…

Birilerinin Adana’yı tam anlamıyla büyük bir köy olması için mücadele ettiğinin altını çizen Av. Çay, “Biz YUM-ÇEV Derneği olarak, Yumurtalık için çevrenin güzelleşmesi için elimizi taşın altına koymuşken, bu kadar çaba harcamışken bizim ilçemizi kimse elimizden alamaz. Zaten bunu halkımız da istemez. Bu iddiaların olması bile kafa karıştırıcı, böyle bir olayı asla kabul edemeyiz, etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

YUM-ÇEV ve Dünya Bozdoğanlar Dernek Başkanı Av. Volkan Tarık Çay, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ZEYDAN KARALAR’ın gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür ederek şu ifadelere yer verdi:

YUMURTALIK DEMEK ADANA DEMEK, CEYHAN DEMEK ADANA DEMEK

“Başkanımız ZEYDAN KARALAR’ın sonuna kadar yanındayız. Adana demek Yumurtalık demek, Adana demek Ceyhan demek, asla birbirinden ayrılmaz bütünlerdir. Biz kesinlikle bu iki ilçemizin Osmaniye’ye bağlanması istemiyoruz ve sonuna kadar direneceğiz. Ceyhan ve Yumurtalık’ın evladı olarak bu durumun sonuna kadar karşısındayız”

 

Bunları da Okuyabilirsiniz

Vuranay, “Emeklimiz intibak sorununa çözüm bekliyor”

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Adana Şube Başkanı Ali Vuranay, İdari Sekreter Neslihan Öztoprak ve Eğitim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir