KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ CEYHAN’A TAŞINDI

DAİMFED Genel Başkanı Mustafa Karslıoğlu; “Kentsel Dönüşüm veya Yerinde Dönüşümü otel lobileri haricinde bizzat vatandaşımızın ayağına giderek yetkili ve sorumlu kişilerce bir araya gelerek konu hakkında bilgilendirme çalışmalarına ara vermeden devam etmekteyiz. Bu meanda bu hafta hedefi daha da büyüterek Ceyhan ilçemizde sürdürmüş oluyoruz. Geri dönüşlerdeki reaksiyonlardan anladığımız üzere gayet yerinde bir projeye imza attığımızın memnuniyeti içerisindeyiz. DAİMFED olarak tüm kurullarımızla vatandaşlarımızın teknik, idari ve hukuki olarak destek vermeye devam ediyoruz. Bu konuda çabalarımız artarak sürecektir. Netice olarak Adana mız adına elimizi taşın altına koymaya devam edeceğiz.” Açıklamasında bulundu.

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem; “Böyle gerekli bir projeye imza attığı için DAİMFED ve 5 Ocak TV ye teşekkür ediyorum. Ceyhan nehri boyunca yerleşim merkezlerinin mutlak dönüşüme ihtiyaçları vardır. Ceyhan ın en eski mahallelerinden Büyükkırım ve Muradiye başta olmak üzere bu değişim ve dönüşümü ihtiyaç acil hatta elzemdir. Bunun yanı sıra Ceyhan ımızın Deprem öncelikli bölgede olması konunun ne kadar öncelikli olduğunun ciddiyetinin farkındayız. Biz Ceyhan Belediyesi olarak Kentsel Dönüşüm ya da Yerinde Dönüşüm sağlanması hususunda ciddi çalışmalar içerisindeyiz. Bu konuda insanımıza gerekli desteği vermeye çalışıyoruz. Bu projeyle de vatandaşımızı bilinçleştirmeye yönelik bu projeyi önemsiyoruz. Ve burada vatandaşlarımızla konuyu ele almaktan dolayı en birinci ağızlardan çözüm noktasında bir sonuca ulaşacağımıza inanıyorum.” Dedi.

Program vatandaşlar ve yetkililerin soru – cevap şeklinde konuşmalarıyla devam etti. Adana ve Ülkemizin pek çok yerinde Kentsel Dönüşümle alakalı olarak aynı sorunların yaşanması kanayan bir yara olarak düşünülürse; başlangıç olarak yaraya bir neşter olan bu adımlar her on beş günde bir devam edeceğini açıklayan DAİMFED yetkilileri projelerine destek olan Belediye ve Kentsel Dönüşüm birimlerine teşekkür ettiler.

Bunları da Okuyabilirsiniz

Başkan Kocaispir’e Kiremithane’de sevgi seli

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, ‘Akşam Çayı Buluşmaları’ kapsamında Kiremithane Mahallesi sakinleri ile bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir