“Kayıtsız şartsız çözüm istiyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) olarak bilinen milyonlarca mağdurun daha fazla oyalanmadan haklarının verilmesini istedi. EYT konusunda aylardır iktidarın bir oyun oynadığını, yurttaşları oyaladığını vurgulayan Barut, “Artık kimsenin dayanacak gücü kalmadı. Eveleyip gevelemeden, yaş şartı da gün şartı da getirmeden bu çileyi bitirmek zorundasınız” dedi.

23 YILLIK DRAM

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) olarak bilinen milyonlarca yurttaşın yaşadığı sorunlara işaret eden Ayhan Barut, “Toplumsal yaşama darbe vuran, vicdanları sızlatan bir konudur Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın yaşadığı dram. Kendilerini EYT mağduru olarak ifade eden milyonlarca yurttaşın emeklilik hakkı, bir günde gasp edildi. 8 Eylül 1999’da çıkarılan bir yasa geriye dönük işletilerek hükümet eliyle yurttaşlarımız ortada bırakıldı. Devlet bunu yapar mı? sorusuna verilecek hiç yanıt yok. 23 sene geçti aradan ve AKP iktidarı ile ortağı verdikleri sözleri unuttu” diye konuştu.

ŞARTSIZ ÇÖZÜM İSTEDİ

AKP ve MHP’nin EYT sorunuyla ilgili tutarsız yaklaşımlarını eleştiren Ayhan Barut, şunları kaydetti:
“Bir gün ‘Hakkı teslim edeceğiz’ dediler, öbür gün inkar edip EYT mağdurlarına ‘köpük, çift dikiş’ diyerek hakaretler yağdırdılar. Seçim vakti ortaya attıkları EYT konusunu ise aylardır sündürüyorlar. Ortada somut hiçbir şey yok. Hakkı gasp edilen, mağdur edilen yurttaşlar ise büyük umutlarla adım atılmasını bekliyor. Artık kimsenin dayanacak gücü kalmadı. Eveleyip gevelemeden, yaş şartı da gün şartı da getirmeden bu çileyi bitirmek zorundasınız. Bu yangını söndürün, kanayan yarayı iyileştirin. Amasız, fakatsız, şartsız, kayıtsız EYT dramına son verin. Siz yapmazsanız zaten çok yakındır, halkın iktidarında tüm sorunlar gibi EYT sorununu da biz çözeceğiz!”

Bunları da Okuyabilirsiniz

“Türkiye büyük bir yol ayrımında!”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, “Muhalefetin PKK’nın, FETÖ’nün, ABD’nin umudu haline …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir