Kadro verdiler, eski sözleşmeyi geçerli saydılar!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, kadroya yeni geçen sözleşmeli memur ve sözleşmeli öğretmenlerin mazeret tayini sorununu Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı. Dr. Şevkin, kadro verilen ancak eski sözleşmeleri geçerli sayılıp mazeret tayini hakkı tanınmayan binlerce memur ve öğretmenden bazılarının yuvasının yıkıldığına işaret etti.
Cumhurbaşkanı tarafından yapılan sözleşmeli memurlara kadro açıklamaları kapsamında mazeret tayinlerinin değerlendirileceğinin yanı sıra, bu memurların kadroya geçişiyle birlikte özlük haklarının da iyileştirileceğinin belirtildiğini kaydeden Dr. Şevkin, ancak hâlâ bu konuda bir gelişme olmadığını vurguladı.
“ESKİ SÖZLEŞME GEÇERLİ OLUR MU?”
Meclis genel kurulunda konuşan CHP’li Dr. Şevkin, “Sözleşmelilerden yeni kadroya geçen memurların muradı aileleriyle bir araya gelmektir. Deprem bölgesindeki öğretmenlere yönelik çıkarılan yönetmelik kılavuzunda mazeret tayinleri sözleşmeden kadroya geçen öğretmenler için uygulanmamış, kadroya geçmelerine rağmen eski sözleşme yükümlülükleri geçerli sayılmıştır” dedi.
“MAĞDURİYET GİDERİLSİN”
Aile birlikleri bozulan, görevinden istifa etmeyi düşünen tüm kadrolu memurlar ve öğretmenlerin bu haksızlıkların giderilmesini ve aile birliklerinin sağlanmasını beklediğini kaydeden Dr. Şevkin, “7433 sayılı Kanun kapsamında kadroya geçen fakat eş durumu tayini yapılmayan memurların, öğretmenlerin bu mağduriyeti bir an önce giderilmelidir” diye konuştu.

Bunları da Okuyabilirsiniz

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in önergesini, Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı yanıtladı…

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in soru önergesini yanıtlayan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, zirai …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir