“Kabine yeni ama zam düzeni eskisi gibi”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, artan enflasyon ve fahiş zamların halka açlık dayattığını söyledi. Yeni kabinenin açıklandığını ancak yeni haftaya zam yağmuruyla girildiğini belirten Barut, “Çekin artık o pis ellerinizi cebimizden. Düşün yakamızdan. Derhal zamlar geri alınsın, maaşı ve ücreti eriyen insanlarımızın kaybı telafi edilsin. Herkesin geliri insanca yaşam düzeyine çekilsin” dedi.

“ENFLASYON VE DÖVİZ FIRLADI”

Artan döviz kurları, yükselen enflasyon ve sigara başta olmak üzere her şeye gelen fahiş zamları eleştiren CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, “AKP iktidarı, şahsım hükümeti, tek adam rejimi, tam anlamıyla halkımıza açlık ve yoksulluk, işsizlik ve sefalet dayatıyor. Kabine açıklandı, yeni haftaya da zam yağmurlarıyla uyandık. İktidarın pembe boyacısı TÜİK resmi enflasyonu yıllık yüzde 39.56 olarak açıklarken, bağımsız kuruluşlar yüzde 109 verisini paylaştı. Dolar 21 lirayı, Euro 22 lirayı geçti gitti, altın fiyatları fırladı” diye konuştu.

“EKMEĞİMİZİ ÇALDILAR, RIZKIMIZI YEDİLER”

Artan enflasyon ve zamların maaş ve ücretleri erittiğine işaret Ayhan Barut, zamların geri çekilmesini talep ederek şunları kaydetti;
“Enflasyon açlık, yoksulluk, zam, sefalet demektir. Döviz kurundaki her artış ülkemizin iç ve dış borcunu fahiş oranda yükseltiyor. Üreten ve ihraç eden bir Türkiye yerine dışa bağımlı, ithalat sevdalısı AKP iktidarı yüzünden iğneden ipliğe her şeye yine zam gelecek. Yiğit kuru soğana muhtaç edildi, tarım devriminin yapıldığı ülkemizde beceriksiz AKP iktidarı halkı, esnafı, sanayici ve çiftçiyi bitirdi. Tek adam rejimi, son beş senede halkın sofrasından ekmeğini çaldı, insanlarımızın rızkını yedi. Çekin artık o pis ellerinizi cebimizden. Düşün artık yakamızdan. Derhal zamlar geri alınsın, maaşı ve ücreti eriyen insanlarımızın kaybı telafi edilsin. Emeklisinden işçisine, memurundan asgari ücretlisine herkesin geliri insanca yaşam düzeyine çekilsin!”

Bunları da Okuyabilirsiniz

Gürer: “Patates üreticisi de tüketicisi de dertli”

CHP Niğde Milletvekili ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, Niğde’nin Altunhisar …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir