İMANIMIZIN VE İNANCIMIZIN TÜM EMPERYALİST GÜÇLERE ÜSTÜN GELMESİYLE KAZANDIK…

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan Adana’nın Kurtuluşunun 101. yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Çalışkan: “ Kadim kent Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı kutlu olsun. Yüzyıl önce bugün 5 Ocak 1922 tarihinde; gencinden yaşlısına, erkeğinden kadınına Fransız, Yunan ve Ermeni işgali altında zulme boyun eğmeyerek büyük bir cesaretle işgalci güçleri vatan topraklarından atan Adana halkı büyük bir zafer kazanmıştır.

101 yıl önce vatan topraklarımızda yapılan işgallere dedelerimiz, ninelerimiz nasıl dur dediyse bugün bizler de aynı cesaret, azim ve kararlıkla ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara dur demeli canımız pahasına vatanımızı müdafaa etmeliyiz.

Unutulmamalıdır ki kazandığımız bu zafer; asıl gücün ne top, ne tank, ne de para olmadığının kanıtıdır. Bizler bu zaferi milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, imanımızın ve inancımızın tüm emperyalist güçlere üstün gelmesiyle kazandık.

Ecdadımızın vermiş olduğu büyük mücadeleye, kazanmış oldukları bu büyük zafere karşı vefa borcumuzu; şehitliğin ne olduğunu bilen, ahirete inanan, vatanı ve inandığı değerler için sonuna kadar mücadele edebilecek, geleceğe barış, umut ve özgüvenle bakan imanlı nesiller yetiştirerek ödeyebiliriz.

Bunları da Okuyabilirsiniz

YÜREĞİR’DE BÜYÜK DÖNÜŞÜM DEVAM EDİYOR

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in girişimleri ile Şehit Erkut Akbay Mahallesi’nde başlatılan kentsel dönüşüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir