“İlke ve devrimleri yolumuzu aydınlatıyor”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, ölümünün 84. Yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ebedi Başkomutan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet, sevgi ve saygıyla andı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün bir çift mavi gözleri ışığında ilerlediklerini, ilke ve devrimlerinden, muasır medeniyet amacından asla sapmayacaklarını ifade eden Dr. Şevkin, “Atatürk’ün yolundayız. İlke ve devrimleri yolumuzu aydınlatıyor. Türkiye’nin çağdaş ve demokratik bir platformda ilerlemesi için ‘ATA’mızın söylemleri, fikirleri büyük önem taşıyor. Bu uğurda hareket edeceğiz. Böylelikle daha müreffeh bir Türkiye oluşacağından kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Hayatını vatanın bağımsızlığına adayan, küllerinden yeniden bir ülke oluşturan ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak ilk Cumhurbaşkanlığı’nı yapan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 84 yıl önce 10 Kasım 1938’de saat dokuzu beş geçe ulusuna veda ettiğini hatırlatan Dr. Şevkin, “Atatürk’ün anısı önünde saygıyla eğiliyoruz. Ulu Önderimizin ilke ve devrimlerinin sonsuza dek yaşaması için her alanda mücadele etmeye devam edeceğiz. Türkiye, vizyoner ve öngörüsüyle dünyaya örnek bir lider, siyasi ve askeri bir deha olan Atatürk’ün fikirleri ışığında birleşmelidir. Günümüzde bu yöndeki birleşmeye her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var” diye konuştu.

“SONSUZA DEK YAŞAYACAK”

Ulus bilinci, dünyaya örnek bir başkaldırı ile ülkesini, vatanını koruyan, eşit yurttaşlık bilinciyle yine örnek uygulamalarıyla dikkat çeken Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu’ya, kadına, köylüye, üreticiye, öğretmene, öğrenciye, sporcuya, iş insanlarına, toplumun tüm kesimlerine tam anlamıyla umut aşıladığını, karamsarlığa yer vermediğini dile getiren Dr. Şevkin, “Atatürk’ün fikirlerini yaşatmak, gösterdiği çağdaş ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefindeki çabamızı sürdürmek, gelecek nesillerimize ‘O’nun örnek ve mücadeleci hayatını aktarmak zorundayız” ifadelerine yer verdi. CHP’li Dr. Müzeyyen Şevkin, Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere yeniden bir ülke oluşturmak için canlarını ortaya koyan tüm vatanseverleri, kahramanları sevgi, saygı ve minnet duygularıyla andı. Dr. Şevkin, Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerinin sonsuza dek yaşayacağını, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalacağını sözlerine ekledi.

Bunları da Okuyabilirsiniz

Yörük kızından MHP il başkanı ve Adana ülkü ocakları başkanına ziyaret…

Milliyetçi Hareket Partisi Yumurtalık Belediyesi Başkan A. Adayı Taliye Ünlü, MHP Adana İl Başkanı Yusuf …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir