“İkinci yüzyılında cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, Tarım Öğretiminin 177’nci Yıldönümü ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlayarak, “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında AKP eliyle yok edilen tarımı ayağa kaldıracağız, basın özgürlüğünün önündeki tüm engelleri aşacağız. Her alanda üreten bir Türkiye’ye kavuşup mutlaka Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız” dedi.

“KARANLIĞIN SALTANATINI YIKACAĞIZ”

Türkiye’de Tarım Öğretiminin 177. Yıldönümü ile 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, “Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılında AKP eliyle darbe vurulan tarımsal üretimi, bitirilen çiftçileri, sorunlarla boğuşan mesleğimizi ve meslektaşlarımızı, tarımla ilgili üniversitelerden kamu kurumlarına dek her alanda yaşanan problemleri çözme kararlılığımızı bir kez daha ifade ediyoruz. Demokrasinin olmazsa olmazı olan basın özgürlüğünün önündeki tüm engelleri kaldırma, halkın haber alma hakkı için mücadele eden basın emekçilerinin sorunlarını aşma irademizi tekrar ediyoruz. Karanlığın saltanatını yıkıp aydınlık geleceğe hep birlikte ulaşacağız” diye konuştu.
ATATÜRK’Ü ANARAK KUTLADI
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Milli ekonominin temeli ziraattır” ve “Basın hürdür, sansür edilemez” sözlerinin öneminden bahseden Ayhan Barut, şunları kaydetti:
“Bir köylü, çiftçi ve ziraat mühendisi olarak üretenlerin, mesleğimizin ve meslektaşlarımızın yaşadığı sorunları aynı duyguları taşıyarak biz de derinden hissediyoruz. Ulu Önder Atatürk’ün yolundan sapmadan yürüyen halkın milletvekili olarak da AKP iktidarının her türlü yanlış politikalarına, üretime ve üreticiye darbe vuran uygulamalarına, mesleğimizi ve meslektaşlarımızı bitirmeye yönelik adımlarına karşın mücadelemiz sürüyor. Elbette tarım öğretiminde 177 yıllık köklü bir tarihsel geçmişe sahip olmak, biz tarımcılar için haklı bir gurur kaynağıdır. Yaşam sürdükçe tarım da, her dönem olmazsa olmaz bir etkinlik olarak varlığını sürdürecek, tarım bilimiyle tarım teknolojisini toplum yararına çiftçiyle buluşturan biz ziraat mühendisleri bu sorumluluk bilinciyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu duygularla Tarım Öğretiminin 177. Yıldönümünü kutluyoruz. Maalesef tek adam rejimi Türkiye’de basın ve ifade özgürlüğünü her geçen gün baskıyla ortadan kaldırmaya çalışmaktadır. Buna karşın gerçeğin peşinden koşan, yılmayan ve geri adım atmayan basın emekçileri aydınlık yarınlar, halkın haber alma hakkı ve gerçeği öğrenme mücadelesinden geri durmuyor. Onurlu görevi yapan basın emekçilerinin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.”

Bunları da Okuyabilirsiniz

CHP’li Bulut: EYT, EPT Oldu. Bankalardan Kredi Çekenler Ne Olacak?

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, iktidarın TBMM Başkanlığına sunduğu EYT Yasası’nın beklentileri karşılamaktan uzak olduğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir