Gürer dur durak bilmiyor

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, seçim öncesinde olduğu gibi seçimlerden sonra da toplumun her kesimine yönelik ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor.

Demokratik Kitle örgütleri, meslek odaları, tarım ve hayvancılıkla ilgili birlikleri ziyaret eden CHP Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu üyesi  Ömer Fethi Gürer, esnaf ve işyeri ziyaretlerinin yanı sıra, tarlada, kahvehanelerde de vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi. 

Toplumun her kesiminin, başta ekonomik olmak üzere pek çok sorunla boğuştuğunu aktaran CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Her vatandaşımızla, oda başkanı ile birlik başkanı ile, esnaf temsilcisi ile görüşüp belirlediğimiz her sorunu Meclis’te gündeme getirip, bu sorunların çözümü noktasında takipçi olmaya devam edeceğiz” dedi. 

GÜRER’DEN YOĞUN ZİYARET TRAFİĞİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili ve Meclis Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, dur durak bilmeden ziyaretlerine devam ediyor, vatandaşlarla bir arada olmayı sürdürüyor.

NESOB ZİYARETİ 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ve beraberindeki heyet, Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (NESOB) Başkanı Ali Yeşil’i ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden NESOB Başkanı Alim Yeşil, esnaf ve sanatkarlar taleplerini Meclis’te gündeme getirmesinden dolayı CHP Milletvekili Gürer’e teşekkür etti. Alim Yeşil ekonomide yapılan yeni düzenlemelerde esnafın krediye erişiminde sıkıntı yaşamamasının gereğini belirterek , “Zincir marketler içinde  çözüm bekliyoruz. Yerel esnafın belini büküyor. Bu noktada bir perakende yasasının çıkması artık kaçınılmaz hale geldi” dedi.

PERAKENDE YASASINI MECLİS’TE GÜNDEME GETİRECEĞİM

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ise aynı sorunla esnaf ziyaretlerinde de karşılaştıklarını ifade ederek, bu noktana TBMM açılıp yeni yasama dönemine geçildiği mutlaka girişimde bulunacağını ve esnafın talebeni gündeme getireceğini ifade etti.

BAKKALLAR VE BAYİLER ODASINA ZİYARET

CHP Milletvekili ve partililer Niğde Bakkallar ve Bayiler Odasına da bir ziyaret gerçekleştirerek, oda başkanı Şinasi Göktepe ile görüş alışverişinde bulundu.

Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Göktepe, okullardaki kantin kiralarının yüksek olmasının, öğrencilere satılan ürün fiyatlarına yansıdığını, kantin kiralarındaki artışı yüzde 25 ile sınırlandırılması yönündeki taleplerini anlattı. Göktepe ayrıca, büyük marketlerin yerel esnafa ve mahalle bakkallarını bitirme noktasına geldiğine dikkat çekerek, her ürünü tek noktadan satan marketlere yönelik bir düzenleme yapılması gerektiğini ifade etti.

MAHALLE BAKKALINA SAHİP ÇIKMALIYIZ 

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer ise bakkalların her talebini sürekli Meclis’te gündeme getirdiğini anımsatarak, “Özellikle mahalle bakkallarımız, mahalle olma kültürünün en önemli unsurları arasında yer alır. Onların sorun ve taleplerini, Meclis’te her fırsatta dile getirmeye ve çözümü noktasında takipçi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

HAYVANCILIKTA YAŞANAN SORUNLAR…

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Şuayip Demirkol ve Niğde Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bilgehan Güney’e de ayrı ayrı ziyaretler gerçekleştirdi. Gürer, her iki birliğin başkanı ve üyeleriyle, hayvancılıkta yaşanan sorunlar üzerinde görüş alışverişinde bulundu. Hayvancılıkta yem fiyatlarındaki fahiş fiyat artışlarının ön plana çıktığı ziyaretlerde, hayvancılık yapmanın her geçen gün daha da zorlaştığı vurgulandı.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, hem küçükbaş hayvan yetiştiricilerinin hem de büyükbaş hayvan yetiştiricilerinin yaşadığı sorunların belirlenmesi adına belde ve köylerde de ziyaretler gerçekleştirdiğini anımsatarak, “Bu ziyaretlerimizde edindiğimiz sorun ve talepleri, soru önergesi, meclis araştırması ve kanun teklifleri ile Meclis gündemine taşıyoruz, bundan sonra da sektörün sorunlarını gündeme getirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

ESNAF ZİYARETLERİ 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, meslek odaları ve birlik temsilcilerinin yanı sıra esnaf ve işyeri ziyaretleri de gerçekleştirip, kahvehanelerde de vatandaşlarla bir araya gelerek, toplumun tüm kesimlerinin sorun ve taleplerini dinledi.

ÖZEL DERSHANE SAHİPLERİNİN TALEPLERİ

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, il genelinde faaliyetini sürdüren Özel Dershane sahipleri ve yöneticileri ile de CHP İl Binasında bir araya gelerek. Gürer’e yaşadıkları sorunlara anlatan özel dershane sahipleri, son zamanlarda artış gösteren kayıt dışı dershanelerin, özel dershaneler üzerinde neden olduğu mağduriyeti anlattılar. Gürer ise konuyla ilgili Meclis bazında girişimde bulunacağını belirtti.

ZİYARETLERİMİZ DEVAM EDECEK 

CHP Milletvekili Gürer, ziyaretlerinin ardından yaptığı açıklamada, oda temsilcilerinden, sivil toplum kuruluşları ve hayvancılıkla ilgili birlik yöneticilerinden, temsil ettikleri kesimlerin sorun ve taleplerini dinlediğini belirterek, “Aynı zamanda esnafımızı ve işyerlerimizi de ziyaret etmeyi sürdürdük. Kahvehanelerde vatandaşlarımızla bir araya gelerek her birinin sorunlarını ayrı ayrı dinledik. Çözüm önerilerimizi anlattık” dedi.

ESNAF KREDİYE ERİŞEMİYOR

Uygulanan yeni ekonomik model ile esnafların krediye erişimde sorun yaşadıklarını ve bu durumda esnafın sıkıntıya düştüğünü görüşmelerde saptandığını ifade eden Ömer Fethi Gürer, esnaf ve vatandaşların sürekli gelen zam ve vergilerle zor durumda olduklarını, emekli, dar ve sabit gelirlilerin geçim sıkıntısının arttığını, kira sorununun da önemini koruduğunu ifade etti.

VATANDAŞ PAHALILIKTAN BIKTI 

Esnafın ve vatandaşların yüksek enflasyon, hayat pahalılığı, zam yağmurları ve maliyet artışları nedeniyle ciddi ekonomik sıkıntı içinde olduğunu aktaran CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “ülke genelinde kasabalara kadar yayılan zincir marketler haksız rekabet de yerel esnafa darbe üstüne darbe vuruyor. Diğer taraftan hayvancılıkla ilgili sorunlar her geçen gün artıyor. Yem fiyatlarına yetişemeyen hayvan yetiştiricileri, hayvancılığı bırakma noktasına gelmiş” dedi.

SİYASİ İKTİDAR PEMBE TABLO ÇİZİYOR

Başta dar gelirliler ve sabit gelirliler olmak üzere toplumun tüm kesimlerinin yaşadığı sorunların her geçen gün arttığına dikkat çeken CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Tablo bu kadar vahim durumdayken siyasi iktidar, sanki her şey güllük gülistanlıkmış gibi tavır sergiliyor ve halkın sesine kulak tıkıyor. Zam ve vergiler vatandaşı canından bezdirmiş durumda, işsizlikte ayrı dert, emekliler ise isyanda ” dedi.

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da vatandaşların sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalarını aralıksız sürdüreceğini ifade ederek, “Bizler sahaya inip, esnafla, çiftçiyle, vatandaşla birebir görüşüp sorunları birince ağızdan dinliyoruz ve bunları tek tek Meclis’te gündeme getirip çözümü için uyarılarımızı yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’e ziyaretlerinde CHP Merkez İlçe Başkanı Bülent Şen, İlçe Sekreteri Faruk Batı, Belediye Meclis Üyesi Erdal Aydoğan ve Hak-Lis Başkanı Hasan Yılmaz eşlik etti.

Gürer’in Bor ilçesinde gerçekleştirdiği ziyaretlerine ise Bor ilçe Başkanı Erdal Gevrekçi eşlik etti.

Bunları da Okuyabilirsiniz

“TMO çiftçinin yanında durmadı”

CHP Niğde Milletvekili ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer,  TMO tarafından makarnalık …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir