DİKİŞ KURSUNDAN DEV BİR TEKSTİL ATÖLYESİNE

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın üreten belediyecilik anlayışıyla hizmete açtığı Seyhan Dikimevi, 50’den fazla belediyenin, birçok özel sektör kuruluşunun işçi kıyafetlerini ve sosyal belediyecilik kapsamında başta çocuklar olmak üzere ihtiyaç sahibi yurttaşlar için yazlık ve kışlık kıyafetler üreten bir atölyeye dönüştü. Çalışanların çoğunluğunu kadınların oluşturduğu Dikimevi, üreterek katma değer yaratan ve Seyhan’a da değer katarak farkındalık yaratıyor.

HAKKÂRİ’DEN EDİRNE’YE 50’DEN FAZLA BELEDİYEYE HİZMET

Başkan Akay’ın öncülüğünde belediye işçilerinin kıyafetlerini dikmek üzere yaşama geçirilen ve üreten belediyecilik anlayışının lokomotiflerinden biri olan “Seyhan Dikimevi”,  kaliteli üretim anlayışıyla kısa zaman içerisinde Hakkâri’den Edirne’ye 50’den fazla belediyenin işçilerinin kıyafetlerini üreten bir atölye halini aldı.

DEPREMZEDELERE YÖNELİK ÜRETİMLER

Dikimevi’nin amacına ulaşmış olmasının mutluluk verici olduğunu belirten Başkan Akay,“Pandemi döneminde Türkiye’de ilk bez maskeyi Dikimevi’mizde ürettik. 6 Şubat depremlerinin ardından hem Adana’da hem de depremin yıkıma uğrattığı kentlerdeki depremzede vatandaşlarımız için kadın-erkek ve çocuklar için iç çamaşırları, çocuklar için kaban, mont, eşofman takımları, patik üreterek dayanışmaya önemli katkılar sağladık. Özel sektör kuruluşlarının personel kıyafetlerini, sivil toplum kuruluşlarının siparişlerinin de üretimlerini de yine Dikimevi’mizde gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

SEYHAN’A VE SEYHANLILARA KATKISI ÇOK DEĞERLİ

Dikimevi’nin diğer üretim alanlarıyla birlikte Seyhan’a değer kattığını belirten Başkan Akay, “Dikimevi’mizin Seyhan’a ve Seyhanlılara katkısı çok anlamlı ve değerli. Burada çalışan personelimizin tamamına yakınını kadınlar oluşturuyor. Daha önce evlerinde oturan kadınlar aldıkları eğitimden sonra üretim sürecinin bir parçası oldular. Üretip kazanıyorlar, aile bütçelerine katkı sağlıyorlar, sosyalleşiyorlar, kendilerini geliştiriyorlar ve mutlu oluyorlar. Onların mutluluğu çocuklarını da ailelerini de bizi de mutlu ediyor. Seyhan üreten ve değer yaratan herkesle çok güzel” ifadelerini kullandı.

Bunları da Okuyabilirsiniz

POMEM KURSİYERLERİNDEN BAŞKAN DEMİRÇALI’YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Yüreğir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün ücretsiz verdiği POMEM kurslarında eğitim alan ve POMEM …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir