Cumali Kızgın: Hep birlikte Yumurtalık’ı ayağa kaldıracağız.

Haberin Sonu TV Genel Yayın Yönetmeni, gazeteci Cumali Kızgın Yumurtalık Belediyesi Meclis Üyeliği Aday Adaylığını açıkladı.

İlçenin gelişimine katkı sunmak için aday olduğunu vurgulayan Kızgın, tek amacının Yumurtalık ilçesini kalkındırmak ve geliştirmek olduğunu belirtti. İlçenin tarım, turizm, ağır sanayi ve denizcilik gibi zengin alanlarının daha etkin bir şekilde kullanılması gerektiğini belirten Cumali Kızgın, işsizlik sorununun çözümü ve ekonominin güçlendirilmesi için projeler geliştirmeyi hedeflediğini söyledi.

Yumurtalık Belediyesi Meclis Üyeliği Aday Adaylığını açıklayan Cumali Kızgın, yapmayı hedeflediği projeleri de anlatarak şu ifadelere yer verdi:

NİTELİKLİ BİR EKİBİN DESTEĞİ ELZEMDİR

“Yumurtalık İlçesi tarım, turizm, ağır sanayi ve denizcilik açısından zengin bir bölgedir. Ancak Yumurtalık halkı bu zenginliklerden maalesef yeterince faydalanamamaktadır. Akabinde işsizlik sorunu da büyük bir problem olarak karşımızda durmaktadır. Özellikle işsizlik sorunu için projeler geliştirilmelidir. Bunun için de nitelikli bir ekibin desteği elzemdir.

PROJELERİ GELİŞTİRECEĞİZ

Turizm alanında açık hava müzesi gibi projeler gerçekleştirildiğinde ilçenin esnafı ve çiftçisi de bu gelişmelerden olumlu etkilenecektir. Bu tür turizmin gelişmesi yönünde yapılacak çalışmalar ilçenin gelir potansiyelini artıracak, hedeflerimiz arasında yer alacaktır.

YUMURTALIK TARİHİ BİR İLÇEDİR

Yumurtalık İlçesi’nin tarihi önemi de göz önünde bulundurulduğunda, dünyanın ilk gümrük kapısı olarak kullanılan bir bölge olması ve Marco Polo gibi tarihi figürlerin bu bölgede ticaretin yönetildiği bir merkezi ziyaret etmiş olması, ilçenin turizm açısından potansiyelini artıran faktörler arasında yer alacaktır.

DENİZCİLİĞE ÖNEM VERECEĞİZ

Denizcilik alanında da ilçe önemli bir merkezdir ve balıkçılığın büyük bir potansiyele sahip olduğunu görmekteyiz. Bu bağlamda Denizcilik Fakültesinin Yumurtalık’a açılması veya taşınması gibi projelerin de hayata geçirilmesi gerekir.”

Meclis Üyesi olduğunda birlik ve beraberlik içinde çalışmalar yapacaklarını vurgulayan Cumali Kızgın, ilçenin doğal zenginliklerinin değerlendirilmesi ve kalkınması için Belediye Başkanları ve Meclis Üyeleri ile projeleri paylaşarak işbirliği yaparak hayata geçireceğini ifade etti.

 

Bunları da Okuyabilirsiniz

Yörük kızından MHP il başkanı ve Adana ülkü ocakları başkanına ziyaret…

Milliyetçi Hareket Partisi Yumurtalık Belediyesi Başkan A. Adayı Taliye Ünlü, MHP Adana İl Başkanı Yusuf …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir