Çukurova Üniversitesi Hayvan Hastanesi Yıl İçerisinde Hizmete Başlayacak

Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Ceyhan Veteriner Fakültesine resmi tahsisi Mart 2022’de yapılan, merkez kampüste bulunan binada ‘Hayvan Hastanesi’ kurulması için başlayan çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, hayvan hastanesinin yıl içerisinde hizmete açılmasının planlandığını söyledi.

2015 yılında Ceyhan’da 40 öğrenciyle eğitim öğretime başlayan Çukurova Üniversitesi Ceyhan Veteriner Fakültesi bugün 345 öğrenci sayısı ve yüzde yüz doluluk oranıyla Türkiye’deki veteriner fakülteleri arasındaki saygın yerini korumaya devam ediyor. 2018 yılından itibaren de 1. sınıftan sonra merkez kampüste kendilerine tahsis edilen binada eğitimlerine devam eden, Ziraat Fakültesi Araştırma ve Uygulama Çiftliği ile Türkiye Jokey Kulübü At Hastanesi’nde klinik uygulama derslerini sürdüren Fakülte bünyesinde “Hayvan Hastanesi” kurulması amacıyla başlatılan fizibilite çalışmalarında sona gelindi.

Hematoloji Polikliniği’nin yeni Onkoloji Hastanesi’ne taşınması nedeniyle boşalan binayı, hayvan hastanesi yapılması için 2022 yılında Ceyhan Veteriner Fakültesine tahsis eden Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, Tarım Orman İl Müdürlüğü ile yapılan yazışmalar doğrultusunda mevzuata uygun olması açısından ilk incelemelerin yapıldığını ve ilgili düzenlemelerin Rektörlük tarafından uygulamaya başladığını duyurdu. Prof. Dr. Tuncel, Çukurova Üniversitesi Ceyhan Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’nin 2023 tadilat bütçesi ile tamamlanıp, yıl içerisinde hizmete açılmasının planladığını söyledi.

Bunları da Okuyabilirsiniz

EĞİTİM-BİR-SEN 15. GELENEKSEL BASIN BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer; ” Yarı yıl tatilinin ardından eğitim çalışanlarının sorunlarından arınmış …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir