ÇOCUKLAR ‘YÜREĞİR’İ GEZİYORUM’ PROJESİ İLE ÇOK MUTLU

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in, kırsal mahallelerde yaşayan çocuklara yönelik sosyal projelerinden olan “Yüreğir’i Geziyorum” projesinin bu yılki etabı başladı.

Yüreğir Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nün geçtiğimiz yıl kırsal mahallelerde yaşayan çocuklar için başlattığı “Yüreğir’i Geziyorum” projesi kapsamında çocuklar, belediyenin çocuklara yönelik etkinlik alanlarının yanı sıra ilçenin tarihi, turistik ve doğal güzellikleri ile buluşturuluyor.

Dezavantajlı mahallelerde yaşayan öğrencilere ilçe merkezinin gezdirilmesi ve tanıtılmasını amaçlayan proje bu yıl da devam ediyor. Proje kapsamında Kayarlı İlkokulu öğrencileri, Ters Ev, Yüreğir Bilim Merkezi, Planetaryum ve 5 Ocak Kurtuluş Dioraması gibi noktaları ilk kez gezip görme imkânı buldu. Çocuklar daha sonra öğle yemeği için götürüldükleri alışveriş merkezinde sinema keyfi yaşadı.

Projenin detayları hakkında bilgi veren Başkan Fatih Mehmet Kocaispir, “Dezavantajlı bölgedeki çocuklarımızı alıp, sosyalleşmeleri için ilçemizi tanıtıyoruz. İlçe merkezine ilk kez gelen öğrencilerimiz var. Gördüğümüz kadarıyla çocuklarımız çok mutlu. Sabah erken saatlerde servisimizle okulundan aldığımız çocuklarımızı gün boyu ilçemizi gezdirdikten sonra tekrar okuluna bırakıyoruz. Geçen yıl başlattığımız ‘Yüreğir’i Geziyorum’ projemizi bu yıl da sürdüreceğiz.” dedi.

Bunları da Okuyabilirsiniz

BAŞKAN KOCAİSPİR ESNAF VE VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, ara vermeden sürdürdüğü esnaf, vatandaş ve mahalle buluşmaları kapsamında …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir