“Çiftçilerin kullandığı akaryakıtta ÖTV ve KDV kaldırılmalıdır.”

Adana Seyhan Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Özkan mazota ÖTV ve KDV’nin kaldırılması ve mısır fiyatının belirlenmesi ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Başkan Özkan yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Tarım da içinde bulunduğumuz üretim sezonu sorunlarla başlamış ve giderek artan sorunlarla devam etmektedir. İlk hasadı yapılan Buğday, Arpa ve Ayçiçeği gibi ürünlerin fiyatı yanlış tarım politikaları ile geçen yılın altına gelmiştir. Üretici açısından kabul edilebilir bir durum değildir.

Üretim faaliyetleri yoğun bir şekilde devam ederken akaryakıtta ÖTV ve KDV artışları çiftçi üzerinde şok etkisi yaratmıştır. Üretimin aksamaması açısından çiftçilerin kullandığı akaryakıtta ÖTV ve KDV kaldırılmalıdır.

Hasadı yaklaşan Mısır ürünü açısından da üreticiler endişe ile beklemektedir. Programsızca yapılan ithalat nedeniyle TMO depolarının dolu olması öngörülebilir bir durum değildir. Dolayısıyla yaklaşan Mısır hasadı açısından acilen hazırlık yapılmalı, mevcut ekonomik göstergeler göz önüne alınarak alım fiyatı belirlenmelidir.”

 

Bunları da Okuyabilirsiniz

“Başımız dik alnımız ak görevimizin başındayız”

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, emniyet güçlerinin gerekli evraklarda inceleme yaptıktan sonra “Suç unsuruna rastlanmamıştır” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir