CEYHAN’DA AŞURE KARDEŞLİĞİ

Ceyhan’da birliği, beraberliği, kardeşliği, paylaşmayı esas alan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, hemşehrilerini ‘Aşure Etkinliği’nde bir araya getirdi.
Ceyhan Kent Meydanı’nda komşularıyla aşurelerini paylaştıklarını belirten Başkan Hülya Erdem, “Ceyhanımızda birlik ve beraberlik, soframızda bolluk ve bereket var. Aşuremizi paylaşan tüm hemşehrilerime teşekkür ederim” dedi.
Dostluğun, iyiliğin, bereketin, kardeşliğin ve paylaşmanın sembolü olan Aşure Günü’nde kent meydanında Ceyhan Belediyesi Kadın Eli ekibinin özenle hazırladığı aşureyi paylaşan Ceyhanlılar, belediye ekiplerine teşekkür etti.
Aşureleri Ceyhanlı ailesiyle paylaşmanın mutluluğunu yaşadığını vurgulayan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, “Bu topraklarda yaşanan acıları unutmamız mümkün değil. Kardeşliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Ülkemizde barışın egemen olmasını ümit ediyoruz. Dünyadaki savaşların sona ermesini diliyoruz. Aşure Günü etkinliğimiz vesilesiyle Muharrem Ayı’nda Yas-ı matem oruçlarını tutan, dualarını eden tüm canlarımızın dualarının Hak katında kabul olmasını diliyoruz” diye konuştu.
Başkan Erdem, etkinliğe katılan tüm Ceyhanlılara teşekkür etti.

Bunları da Okuyabilirsiniz

Zeydan Karalar’dan “Bay Sinema” Türker İnanoğlu’na duygulandıran ziyaret

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yönetmen, film yapımcısı, TV program yapımcısı ve girişimci olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir