Ceyhan, büyük açılışa hazır

Çukurova’nın bağrından kopup Türk ve Dünya edebiyatına adını altın harflerle yazdıran Yaşar Kemal’in adı Ceyhan’da önemli bir merkezde yaşatılacak.
Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem ve ekibinin büyük emek vererek hayata geçirdiği Yaşar Kemal Kadın ve Gençlik Yaşam Merkezi, açılış için gün sayıyor.
14 Eylül 2023 Perşembe günü saat 19.00’da gerçekleştirilecek açılışın hemen ardından sanatçı Sevcan Orhan da saat 20.00’da sahneye çıkacak ve Ceyhanlılara unutulmaz anlar yaşatacak.
Açılış ve konser programına tüm Ceyhanlıları, Adanalıları, basın mensuplarını, sivil toplum kuruluş temsilcilerini davet eden Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, şehrin merkezinde, kültürün, bilginin ve dayanışmanın kalbinde, yeni bir umut ve cesaret merkezi doğacağını vurguladı. Yaşar Kemal Kadın ve Gençlik Yaşam Merkezi’nin şehrin zengin kültürel mirası, geleceğe olan bağlılığı ve adını taşıyan ünlü yazar Yaşar Kemal’in ilhamıyla açılacağını belirten Başkan Hülya Erdem, “Merkezimizin içerisinde yer alacak kütüphane, ders çalışma alanları, kafe, oturma alanları ve kadınlarımız için özel bir kermes alanıyla, toplumumuzun farklı yaş gruplarına hitap edecek şekilde tasarlandı” dedi.
Açılışın hemen ardından, ünlü sanatçı Sevcan Orhan’ın muhteşem konserinin vatandaşları beklediğini dile getiren Başkan Erdem, “Halkımızın, açılışını gerçekleştireceğimiz merkezimizle birlikte Sevcan Orhan’ın güzel sesi ve müziğiyle coşku dolu bir gece geçirmesini ümit ediyorum” diye konuştu.

Bunları da Okuyabilirsiniz

Ceyhan Belediyesi Kenti Bayrama Hazırlıyor

Ceyhan Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kent genelindeki park ve yeşil alanlarda bakım onarım çalışmalarını …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir